081-38254765

مقالات طراحی سایت

قوانین اینماد در وبسایت چیست

نماد اینماد وبسایت

اینماد چیست؟

برای رسیدن به قوانین اینماد به کمی قبل بر میگردیم. در سال های قبل افراد عموما کار ها و خرید های خود را بصورت حضوری انجام می دانند.

اما با گذشت زمان و بالا رفتن فرهنگ جامعه و گسترش استفاده از وبسایت ها، تجارت الکترونیک توسعه یافت. در ابتدا اعتمادی به فضای مجازی نبود.

برای مثال ممکن بود شما هزینه کالایی را بدهید، اما کالا بدست شما نرسد. یا کلای نامرغوبی را  دریافت کنید. در حال حاضر کاربران در فضای اینترنت به آسانی خرید های خود را از سایت های فروشگاهی انجام می دهند.

کاربران در خرید به وبسایت شما اعتماد کامل دارند. این اعتماد بخاطر وجود قوانین اینماد است.

مرکز توسعه تجارت الکترونیک در ایران به سایت های تجاری و کسب و کار های اینترنتی نماد اعتماد الکترنیک می دهد. بوسیله آن فروشگاه ها در طراحی سایت خود به گرفتن این نماد اقدام می کنند.

در این حالت کابران دیگر نگران خرید خود نیستند. اطلاعات شخصی آن ها در سایت شما در امنیت کامل قرار دارد پس به سایت شما اعتماد می کنند. 

شرایط لازم در قوانین اینماد در تمامی وب سایت ها ؟

قوانین اینماد

  1. اگر شما در وبسایت خود کالا یا خدماتی را ارئه می دهید، سایت فروشگاهی شما باید نماد اعتماد الکترنیک داشته باشد. سایت شما امکان خرید انلاین را به کاربران می دهد. در نهایت کابران با استعلام ار نماد شما و مشاهده مجوز اینماد، به شما اعتماد می کند و از شما خرید می کنند.
  2. محصولات موجود در سایت شما باید به طور کامل اطلاعاتشان بیان شود. مشخصات، قیمت و… در کنار محصول آورده شود تا کاربر خرید آسان تری داشته باشد.
  3. تایید صلاحیت فردی شما باید توسط پلیس آگاهی ناظر بر اماکن عمومی ناجا تایید شود. 
  4. درخواستن نماد اعتماد الترونیک برای سایت شما باید توسط اعضای هیئت مدیره یا مالک امتیاز دامنه صورت بگیرد.
  5. شخصی که متقاضی اینماد است،حداقل سنی که دارد 18 سال است. اگر فرد سنش کمتر از 18 بود، می بایست از دادگاه حکم رشد بگیرد. تا مشخص شود که توان اداره امور را دارد.

در ادامه میبینیم که سایت های دارای اینماد برتری هایی بردیگر سایت ها دارند:

برای اینکه خرید آنلاین  را برای مشتریان خود راحت کنید. با گرفتن اینماد می توانید برای سایت خود درگاه بانکی پرداخت داشته باشید.

در این حالت کابران با توجه به اینکه سایت شما نماد اعتماد الکترونیکی دارد، به شما اعتماد کامل دارند. سایت شما با گرفتن این نماد ملزم به رعایت یک سری قوانین و مقررات است.

این قوانین خود به منظم بودن و مطمئن بودن سایت شما کمک می کند. اگر شما به عنوان کاربر متوجه بروز تخلفی از سوی سایت شوید، میتوانید در اینماد شکایت خود را ثبت کنید.

شما مدارک مربوط به محصول دریافتی را بوسیله پست الکترونیک به سایت اینماد ارسال و تخلف مورد نظر را گزارش می دهید. همچنین سایت ها توسط این نماد به مصولات شما نوعی گارانتی می دهند.

کاربران نیز بهتر از سایت شما خرید می کنند و در ادامه شرکت های بزرگ و مهم نیز با فروشگاه شما همکاری می کنند. در نتیجه درامد و سود فروشگاه شما بالا می رود.

قوانین اینماد کدامند؟

  1. در صورتی که در کسب و کار شما تغییری ایجاد شد، باید ان را به سازمان مربوطه گزارش دهید.
  2. اگر فعالیت سایت شما بدون دلیل مشخص در مدت 3 ماه متوقف شود. به صورت تیکت دو بار به شما اخطار میدهند و در نهایت نماد شما باطل می شود.
  3. شما باید در طول مدت فعالیت خود تمام مقررات موجود در تعهد نامه اینماد را رعایت کنید.
  4. پیام ها و اخطارهایی که دریافت می کنید را در دو روز کاری باید پاسخ دهید.
  5. فروش کالا های ممنوعه که توسط پلیس فتا منع می شود. نباید در سایت شما به فروش برسد.

لیست مقالات مرتبط:

چگونگی چند زبانه کردن سایت وردپرس

چگونه قالب اختصاصی وردپرسی برای سایتمان بسازیم

طراحی سایت با قالب آماده چگونه است

طراحی سایت ریسپانسیو چیست

ساخت سایت با وردپرس چه شرایطی دارد

cPanel چیست و چه کاربردی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *