081-38254765

مقالات طراحی سایت

ساخت ربات بورس به صورت کد نویسی

ساخت ربات بورس

 ساخت ربات بورس به صورت کد نویسی با پایتون با تیم حرفه ای ربات نویسی آرتاکد میپردازیم با ما همراه باشید:

معرفی چگونگی ساخت ربات بورس به صورت کد نویسی :

ساخت ربات بورس با پایتون

ساخت ربات معامله گر بورس برای بسیاری از معامله‌گران که آرزوی تبدیل کردن کسب و کار خود به حالت معامله الگوریتمی را دارند بسیار جذاب است. لذا برای ساخت ربات‌ بورسی خود به صورت کاملا حرفه ای تلاش می‌کنند.

با کد نویسی تحت وب برای ساخت ربات بورس، امکان معامله آنلاین وجود خواهد داشت و محدودیت‌های زمانی و مکانی برای انجام معامله از بین خواهد رفت.

این نوع روش معامله، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است و آینده صنعت بورس به طرف این مسیر قدم برمی‌دارد. به طوریکه با استفاده از این روش نوین، روندهای اخیر در بازارهای سهام جهانی به دلیل همه‌گیری کووید-19 به دور از قطعیت و همواره دارای ثبات بوده است.

 حال این سوال مطرح است که ساخت ربات بورس چیست؟ در ابتدایی‌ترین سطح تعریف، یک ربات معامله‌گر بورس، الگوریتمی از یک کد کامپیوتری است که توانایی تولید و اجرای سیگنال‌های خرید و فروش در بازارهای مالی را دارد.

اجزای اصلی چنین رباتی شامل امکان خرید یا فروش، زمان بستن موقعیت فعلی و قوانین اندازه موقعیت که مقادیر خرید یا فروش را تعیین می‌کند، می‌باشد.

در این نوشته سعی خواهیم کرد شما را با نحوه ساخت ربات بورس با پایتون بر اساس کد نویسی آشنا کنیم و مقدمات آن را برای شما تفهیم نماییم.

اگر میخواهید بدونید ساخت افزونه اختصاصی وردپرس با کدنویسی چگونه است اینجا کلیک کنید

آموزش ساخت ربات بورس بر اساس هر زبان برنامه نویسی:

آموزش ساخت ربات بورس در کل به گونه ای است به جای اینکه تمام کدها را به صورت خط به خط توضیح بدهیم، به این نتیجه رسیدیم که بهترین کار این است که تمام مفاهیمی را که برای انجام این پروژه باید با آنها آشنا باشید مرور کنیم تا خودتان به هر زبان برنامه نویسی که مسلط هستید آن را پیاده‌سازی نمایید.

1- یک زبان برنامه نویسی که تسلط کامل به آن را دارید را انتخاب نمایید:

اولین قدم در این آموزش فقط انتخاب یک زبان برای برنامه نویسی است. این کاملا بستگی به خودتان دارد. برای مثال، اگر بخواهید بعداً ربات خود را برای استفاده ماشینی گسترش دهید، برخی از زبان‌ها مانند پایتون می‌توانند مفید باشند. اما هدف اصلی در اینجا این است که زبانی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید.

سوالی که خیلی از کاربران از ما میپرسند این است که ما اگر در سطح مبتدی برنامه نویسی بلدم باشیم برای ربات نویسی کافی است؟

در پاسخ باید گفت دوستان عزیز ما در ابتدای این مقاله این نکته را گوشزد کردیم که افرادی که تسلط کافی به برنامه نویسی دارند میتوانند ربات نیز بنویسند.

حال اگر در سطح مبتدی هستید و وقت و حوصله یادگیری برنامه نویسی مخصوصا در سطح پیشرفته را ندارید پیشنهاد میکنیم حتما دقت کنید حتما به یک تیم برنامه نویسی حرفه ای مراجعه کنید.

2- انتخاب صرافی:

مراحلی که اغلب در آموزش ربات‌های بورسی نادیده گرفته می‌شود ، انتخاب صرافی مناسب است. برای اینکه یک ربات بورسی کار کند، باید به یک صرافی دسترسی داشته باشد که در آن کاربران بتوانند دارایی‌های خود را معامله کنند. بنابراین، برای این مرحله، باید تصمیم بگیرید که چه دارایی‌هایی (مانند سهام، ارزها، ارزهای دیجیتال) و کجا معامله می‌کنید.

3- یک سرور انتخاب نمایید:

این همان یک سرور است. جهت ارسال درخواست به API صرافی به سرور نیاز دارید. برای اهداف آزمایشی، بدیهی است که می‌توانید از لوکال هاست رایانه شخصی خود استفاده کنید.

4- ساخت ربات:

هدف در اینجا این است که با یک برنامه نویسی ساده یک ربات طراحی کنید. سپس می‌توانید آن را گسترش داده و متناسب با نیاز خود گسترش بخشید. در این قسمت باید با استفاده از کد نویسی، بخش‌های مختلف ساخت ربات بورس با پایتون از جمله امکان خرید و فروش و مقدار آستانه آنها، تعریف متغیرها و ثابت‌ها، نحوه اتصال به درگاه بانکی و غیره را ایجاد نمایید.

5- امکانات ربات بورس:

امکان تحلیل بازار با ساخت ربات بورسی

معماری اصلی ربات ما آماده است، اما احتمالاً چند چیز وجود دارد که ممکن است هنوز بخواهیم اضافه کنیم. در قسمت زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

– تعریف خطاهای موجود در نحوه معامله در ربات بورس.

– هدف اصلی ربات باید خرید با قیمت پایین و فروش با سود بالا باشد. پس باید قسمتی در ربات نوشته شود این این شرایط را به نمایش بگذارد.

– انتخاب پایگاه داده:

با انتخاب پایگاه داده، هنگامی که ربات راه اندازی می‌شود، به جای استفاده از مقادیر پیش فرض، مقادیر ذخیره شده خود را بررسی می‌کند و از آنها برای انجام معامله استفاده می‌نماید.

– ایجاد داشبورد برای کاربر:

اگر می‌خواهید تجسم عملیات ربات خود را تسهیل کنید، و همچنین آن را بدون نیاز به وارد کردن کد و سرهم‌کردن دستی مدیریت نمایید، ایجاد داشبورد برای ربات ضروری خواهد بود.

– استراتژی‌های تست بر روی داده‌های گذشته:

بسیاری از صرافی‌ها به شما امکان دسترسی به داده‌های قیمت گذشته را می‌دهند. همچنین در صورت نیاز، معمولاً می‌توانید به راحتی آن داده‌ها را از جای دیگری دریافت کنید. ایجاد این بخش در ربات به اتخاذ تصمیم درست توسط کاربران کمک کرده و اعتبار ربات را افزایش می‌دهد.

– و بسیاری موارد دیگر که بستگی به خلاقیت طراح می‌تواند در ساخت ربات معامله گر بورس ایرانی مورد نظر، ایجاد شود.

برای ساخت ربات ها برای نرم افزار های مختلف همین حالا کلیک کنید

چگونگی ساخت ربات معامله گر بورس و نحوه کار کرد آن :

ربات معامله گر بورس چگونه است

در بازار امروزی معاملات به یکی از بهترین و پر سود ترین سرمایه گذاری ها تبدیل شده است. همان طور که میدانید بازار های مالی یکی از بهترین منابع درآمد زایی هستند. در این بازار ها قدرت تحلیل با سرعت بالا بسیار ارزشمند است.به همین علت اکثر افرادی کهع در این بازار ها فعالیت میکنند به دنبال ساخت یک ربات معامله گر برای انجام سریع معاملات خود هستند.

طرز کار ربات های معامله گر به صورت است که یک سری معاملات هستند که استراتژی های پیچیده دارند. الگوریتم هایی توسط زبان های برنامه نویسی مختلف مانند: پایتون (python) _ جاوا اسکریپت و… آن ها به کد های مورد نیاز تبدیل میکنند. در واقع این فرآیند ها توسط ربات مورد نظر پردازش و سپس به دست معامله گران بورس خواهد رسید.

شما میتوانید با زبان برنامه نویسی پایتون بستر عالی برای خودکار سازی و پردازش انواع برنامه ها در بورس فراهم کنید. در واقع این فرآیند ها با چندین خط کد اسکریپتی به خوبی قابل اجرا هستند.ساخت همچین رباتی به معامله گران این امکان را میدهد، که با سرعت و دقت بالا استراتژی خود را شبیه سازی و آزمایش کنند و همچین برنامه خودشان را اصلاح نمایند. 

البته این را هم باید اضافه کنیم که ساخت این گونه ربات باید توسط یک فرد کاملا حرفه ای انجام گیرید. یک فرد مبتدی به هیچ عنوان نمی تواند این نیاز ها را برای شما فراهم کند.

ساخت ربات سرخطی بورس چگونه است ؟

ساخت ربات سرخطی بورس به گونه ای است که اگر ما برای بالا ماندن در صدر معاملات ارز اولیه بخواهیم در بالاترین رتبه قرار بگیریم و در کمترین زمان ثبت نام خود را انجام دهیم باید همیشه آنلاین یا فعال درون صفحه مورد نظر در بورس باشیم.

که تقریبا این امکان وجود ندارد که ما همیشه آماده ثبت نام باشیم پس به همین دلیل اقدام به ساخت ربات سرخطی بورس میکنیم.

طراحی و ساخت این ربات نیازمند داشتن علم کافی از کدنویسی و تحلیل بازار های بورس به صورت کاملا حرفه ای است.

سخن پایانی:

ساخت ربات بورس با تقسیم برنامه خود به حوزه‌های مختلف، به راحتی با دیگران همکاری کنید. در صورت همکاری با دیگران هم سرعت و هم دقت کار افزایش می‌یابد و چالش‌های سخت موجود راحت‌تر حل می‌شوند. ولی همواره سعی کنید همه امورات ساخت ربات زیر نظر شما انجام شود.

همان طور که می‌دانید رمز موفقیت در هر کاری، رقم زدن تفاوت‌ها می‌باشد. شما باید با استفاده از تجربه دیگران ایده‌های خودتان را پیاده‌ساری کنید.

ساخت ربات بورس با پایتون python، جاوا اسکریپت، php، perl و c رایج‌ ترین زبان‌هایی هستند که برای توسعه ربات‌ های بورسی استفاده می‌شوند.

مزیت استفاده از چنین زبان‌های برنامه نویسی معروف این است که می‌توانید به راحتی توسعه دهندگان دیگر را نیز وارد کار خود کنید تا در صورت نیاز از کمک و نوشته‌های قبلی آنان استفاده نمایید. برای مثال، پیدا کردن یک آموزش برنامه نویسی ربات بورسی stock bot توسط پایتون، می تواند کار را برای شما بسیار آسان نماید.

برای ساخت یک ربات حرفه ای برای بورس همین حالا با ما یعنی تیم ربات نویسی آرتاکد با شماره زیر تماس حاصل کنید :

08138254765

لیست مقالات مرتبط :

طراحی سایت با لاراول

طراحی سایت وردپرس

ساخت ربات تلگرام

ساخت ربات واتساپ

اپلیکیشن PWA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *