09391079393

مقالات طراحی سایت

ساخت ربات تلگرام با کدنویسی

ربات نویسی تلگرام

در این مقاله به بررسی چگونگی ساخت ربات تلگرام (Telegram ) با php و پایتون و سی شارپ  و نحوه سفارش ساخت یک ربات تگلرام با بهترین قیمت به صورت کاملا حرفه ای میپردازیم با ما همراه باشید.

ربات تلگرام چیست؟

ربات تلگرام به برنامه ای گفته می شود که می تواند در داخل تلگرام اجرا شود و مورد استفاده قرار بگیرد. کاربران می توانند با ارسال پیام، دستورات و درخواست ها با یک ربات تلگرام تعامل داشته باشند. توسعه دهندگان می توانند از طریق Telegram Bot API که یک رابط مبتنی بر HTTP است، ربات خود را مدیریت کنند.

این رابط با هر آپدیت قابلیت های جدیدی را به توسعه دهندگان ارائه می کند. برای مثال، می توان به امکان تنظیم رنگ قسمت های مختلف از جمله background اشاره کرد.

همچنین کلاس های مختلفی از جمله chat و user و WebAppInfo که هر کدام برای اهداف خاصی در رابط مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت ربات تلگرام می تواند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. یک ربات می تواند جدیدترین مطالب و اخبار منتشر شده را برای کاربران ارسال کند.

می تواند با دیگر سرویس های مبتنی بر اینترنت ادغام شود و از این طریق مطالب و خدمات سرویس ها را در داخل تلگرام در دسترس کاربران قرار دهد.

برای مثال، Gmail Bot رباتی است که به عنوان یک کلاینت ایمیل عمل می کند و امکان دریافت جدیدترین ایمیل ها و پاسخ دادن به آن ها را در داخل تلگرام برای کاربر فراهم می کند.

ساخت ابزار اختصاصی یکی دیگر از زمینه هایی است که می تواند در ربات نویسی تلگرام مورد توجه قرار بگیرد. ابزاری مانند استیکرساز و دکمه لایک و امتیاز که هر کدام می توانند ربات اختصاصی خود را داشته باشند.

برای مثال، VoteBot  ساخت ربات تلگرام پیشرفته با امکان نظرسنجی است که به کاربران اجازه می دهد نظرسنجی را در کانال خود به اشتراک بگذارند. بنابراین ربات، امکانات و ویژگی های جدیدی را به Telegram اضافه می کند. در ادامه مطلب شما را با نحوه ساخت ربات تلگرامی آشنا می کنیم.

ابزار تلگرام

ساخت ربات تلگرام به وسیله پایتون :

ربات تلگرام را می توانید با استفاده از کدنویسی در پایتون ایجاد کنید. برای این کار به نصب پایتون روی سیستم خود و همچنین مهارت های کدنویسی نیاز دارید. برای ساده شدن کار بهتر است Git را نیز روی سیستم خود نصب کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد تغییرات ایجاد شده را به آسانی مشاهده کنید.

با استفاده از اکانت تلگرام خود وارد برنامه شوید و ربات BotFather را جستجو کنید. این ربات رسمی برای ساخت ربات تلگرام به صورت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تیک آبی می باشد. بعد از ورود به BotFather و فعال کردن آن، کافی است دستور /newbot را برای ربات ارسال کنید.

در مراحل بعدی، BotFather از شما می خواهد نام و نام کاربری ربات جدید خود را وارد کنید. در هنگام وارد کردن نام کاربری ربات، باید به این نکته توجه داشته باشید که نام کاربری با bot تمام شود.

بعد از ساخت ربات تلگرام ، می توانید آن را در آدرس t.me/bot مشاهده کنید. در اینجا امکان آپلود عکس پروفایل و درج توضیحات برای ربات تلگرام وجود دارد. نام کاربری یا Username ربات برای اشتراک گذاری با کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.البته این نوع آموزش ساخت ربات تلگرام با گوشی نیز یکی است .

کتابخانه های مورد نیاز را چگونه ایجاد کنیم ؟

ساخت ربات تلگرام را می توانید با استفاده از کتابخانه های مورد نیاز در پایتون ایجاد کنید. یکی از این کتابخانه ها python-telegram-bot نام دارد که به عنوان یک رابط پایتون برای Telegram Bot API عمل می کند.

این رابط با نسخه های جدیدتر پایتون سازگار است و علاوه بر پیاده سازی API، به شما اجازه می دهد از دستورات و کدهای پیشرفته برای توسعه ربات خود استفاده کنید.

برای نصب این کتابخانه در پایتون باید از دستور pip در پایتون استفاده کنید. یکی دیگر از کتابخانه های مورد نیاز Requests نام دارد که یک کتابخانه مشهور http در پایتون است. این کتابخانه را با دستور pip نصب کنید.

کتابخانه پایتون

نوشتن کدهای مورد نیاز برای ساخت ربات تلگرام :

ساخت ربات تلگرام با توجه به نوع کاربرد آن به کدهایی نیاز دارد که بسیاری از آن ها را می توانید در کتابخانه های مخصوص پایتون پیدا کنید. در این مورد کتابخانه python-telegram-bot یکی از بهترین منابع محسوب می شود.

قبل از کدنویسی در پایتون بهتر است دایرکتوری پروژه خود را ایجاد و مرور کنید. دایرکتوری پایتون در واقع فهرستی است که می توانید برای کدهای مختلف ایجاد کنید تا دسترسی به آن ها سریعتر صورت گیرد. دایرکتوری می تواند فایل ها و شاخه های مختلفی را نشان دهد که برای اجرای برنامه ها ضروری هستند. در پایتون امکان ایجاد دایرکتوری جدید و ویرایش دایرکتوری وجود دارد.

در قسمت credentials.py دایرکتوری، به متغیرهایی نیاز دارید که بعضی از آن ها را باید از ربات BotFather دریافت کنید.

چگونه در بوت فادر API KEY را فعال کنیم ؟

از جمله API key یا کلید دریافتی از BotFather که نشان می دهد در حال کدنویسی برای کدام ربات هستید. همچنین نام کاربری ربات که قبلا در BotFather ثبت کردید.

در مرحله بعد، باید توابعی را تعریف کنید که در تعامل کاربران با ربات نقش دارند. برای مثال، Start function که وقتی کاربر برای اولین بار ربات را فعال می کند نمایش داده می شود.

همچنین Help function که باید در آن اطلاعات لازم برای راهنمایی کاربران و نحوه کارکرد و ساخت ربات تلگرام را قرار دهید.

البته بعضی از توابع اختیاری هستند و در صورت نیاز می توانید از آن ها استفاده کنید. توابعی مانند جیمیل و شبکه های اجتماعی که می توانید از آن ها در کدنویسی ربات خود استفاده کنید.

تابعی به نام unknown_text را نیز می توانید تعریف کنید تا اگر ربات پیام ناشناخته ای را دریافت کرد که با عملکرد آن همخوانی نداشت، آن را فیلتر کند و پیامِ از پیش تعریف شده را به کاربر نمایش دهد.

این توابع را می توان در پایتون به وسیله کدهای def تعیین کرد. ( شما اگر در این نوع ساخت ربات تلگرام با پایتون متبهر شوید میتوانید در ساخت ربات تلگرم با جاوا اسکریپت نیز پیشرفت چشم گیری داشته باشید)

دریافت ایمیل ها به وسیله ربات تلگرام

تعیین کنترل کننده های فایل :

ربات تلگرام باید به صورتی ساخته شود که در تعامل با کاربران مختلف پاسخ های مورد نیاز را ارسال کند. برای این کار، در پایتون از handlers استفاده می کنیم.

فایل های handlers در واقع دستوراتی هستند که سرور در پاسخ به درخواست های قرار گرفته در URL اجرا می کند. برای مثال اگر کاربر گزینه help را برای ربات بفرستد، دستور help اجرا می شود و نمایش داده می شود. این دستورات را می توان با استفاده از کدهای CommandHandler در پایتون وارد کرد.

تست پس از ساخت ربات تلگرام:

ربات تلگرام پس از کدنویسی نیاز به اجرا دارد تا عملکرد آن سنجیده شود. در این مرحله می توانید نقص های احتمالی را مشاهده و نسبت به برطرف کردن آن ها اقدام کنید.

برای اجرای ربات می توانید از دستور start_polling() استفاده کنید. سپس از برنامه تلگرام استفاده و دستورات مختلف را بررسی کنید. برای مثال بعد از کلیک روی Start ربات باید دستوراتِ از پیش تعیین شده را نمایش دهد.

برای دریافت پیام های کاربران، می توانید از Polling یا Web Hooks استفاده کنید. در روش Polling در مدت زمان مشخصی از تلگرام پرسیده می شود که آیا پیام جدیدی ارسال شده است و در این صورت پیام را دریافت می کنید.

در روش Web Hooks تلگرام تمام آپدیت ها را به URL ارسال می کند. بنابراین شما باید یک URL یا آدرس اینترنتی را برای پذیرش آپدیت ها تعریف کنید.

برای ساخت ربات تلگرام می توانید از ابزارهای مختلفی که تلگرام معرفی کرده است استفاده کنید. یکی از این ابزارها Chat Action نام دارد که پاسخ ها را بلافاصله برای کاربران ارسال می کند.

از این ابزار می توان در ربات هایی استفاده کرد که برای پردازش فایل ها و داده ها نیاز به مدتی برای بررسی دارند. یکی دیگر از ابزار مفید Deep Linking است که امکانات کاملی را برای تبلیغ از طریق ربات در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید کدهای مربوط به این ابزار را از Telegram API یا کتابخانه های مشهور دریافت کنید.

ربات بازی

انواع ربات Telegram : 

ربات تلگرام را می توان برای اهداف مختلفی طراحی کرد. آشنایی با انواع ربات به شما کمک می کند راحت تر تصمیم بگیرید. بعضی از ربات ها برای ادغام یک برنامه یا سرویس اینترنتی با تلگرام مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال Gmail Bot که به آن اشاره کردیم، یکی از این ربات ها می باشد.

بعضی دیگر به کاربران کمک می کنند فایل های مورد نظر خود را دانلود کنند. برای مثال می توان به ربات های مخصوص یوتیوب اشاره کرد که با دریافت آدرس ویدیوها، فایل آن ها را با کیفیت های مختلف در اختیار کاربران قرار می دهند.

همچنین ربات تلگرام مخصوص بازی که کاربران با استفاده از آن ها بعضی از بازی های ساده را در داخل Telegram انجام می دهند.

جمع بندی :

ربات تلگرام با برچسب bot در تلگرام شناسایی می شود و فضای ذخیره سازی محدودی دارد. پیام های قدیمی ممکن است بلافاصله بعد از پردازش به وسیله سرور حذف شوند.

ربات را می توان با گروه های تلگرامی ادغام کرد. تلگرام قابلیت های زیادی را برای ربات ها در نظر گرفته است. از پلتفرم مخصوص بازی که بر اساس HTML5 کار می کند تا کیبوردهای مجازی که امکان تعاملات خاص را فراهم می کنند.

برای ساخت ربات تلگرام نیازی به پرداخت هزینه ندارید. فقط کافی است ربات جدید را در BotFather ثبت و سپس قابلیت های مختلف را با استفاده از کدنویسی اضافه کنید.

در حال حاضر پایتون یکی از بهترین گزینه ها برای ربات نویسی تلگرام محسوب می شود و دارای کتابخانه های پیشرفته برای ساخت ربات است که دستورات و کدهای مورد نیاز را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند.

شما عزیزان میتوانید برای ثبت سفارش ساخت انواع ربات های تلگرام با زبان های مختلف برنامه نویسی مانند : جاوا _ لاراول _ جاوا اسکریپت _ php و… همین حالا به ما یعنی شرکت برنامه نویسی آرتاکد مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با آرتاکد :

شماره تماس : 08138254765

نشانی وب سایت : www.artacode.net

لیست مقالات مرتبط :

نمونه طراحی سایت وردپرس فروشگاهی DMfit

ساخت ربات وات ساپ

طراحی اپلیکیشن چیست و چگونه انجام میشود ؟

ساخت اپلیکیشن PWA

مزیت های طراحی سایت با PHP

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *