09391079393

مقالات طراحی سایت

نشانه های هک شدن سایت وردپرس شما

هک شدن سایت وردپرس:

یکی از مهم ترین مسائلی که مدیران سایت ها درگیر ان هستند هک شدن سایت وردپرس است. از بین رفتن امنیت سایت و هک شدن ان توسط هکر یک امر مهم در حال حاضر است.

شما باید همواره به دنبال افزایش امنیت سایت وردپرس تان باشید همیشه از هک شدن ان پیشگیری کنید.

وقتی سایت شما هک می شود اینطور نیست که الزاما همه اطلاعات شما پاک شود. ممکن است در سایت شما تغییراتی ایجاد شود که دیگر کارایی مثل قبل نباشد. در این مقاله ما شما را با نشانه های هک شدن سایت اشنا می کنیم.

5 نشانه از هک شدن سایت وردپرس شما:

نشانه های هک شدن سایت وردپرس

  • کاهش ناگهانی ترافیک وب سایت

اگر متوجه کاهش ناگهانی ترافیک وبسایت خود شده اید. حتی اگر گوگل آنالیتیکس به درستی راه‌اندازی شده باشد، این می‌تواند نشانه‌ای از هک شدن سایت وردپرس شما باشد.

کم شدن ناگهانی ترافیک می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. برای مثال، بدافزار موجود در وب‌سایت شما ممکن است کاربرانی را که وارد سیستم نشده‌اند به وب‌سایت‌های هرزنامه بفرستد.

یکی دیگر از دلایل کم شدن ترافیک می تواند این باشد که ابزار مرور ایمن گوگل به کاربران هشدار می دهد که  به وب سایت شما وارد نشوند.

  • اضافه شدن لینک های بد به سایت

تزریق دیتا یکی از بارز ترین نشانه های هک شدن وردپرس است. هکرها یک درب پشتی در سایت وردپرس شما می سازند. که به آنها امکان می دهد فایل ها و پایگاه داده وردپرس شما را تغییر دهند. برخی از این ترفندها به وب‌سایت‌های تقلبی معروف، پیوند می‌دهند. این پیوندها معمولاً به فوتر وب سایت شما افزوده شده، اما می توانند در هر جایی باشند.

  • صفحه اصلی وب سایت شما تغییر کند

این نشانه یک نشانه اشکار است. زیرا در صفحه اصلی وب سایت شما مشاهده می شود. اکثر تلاش‌ها برای هک کردن، صفحه اصلی سایت شما را خراب نمی کنند.

زیرا می‌خواهند تا مدت زمانی شما متوجه ان نشوید. با این حال، برخی از هکرها می توانند وب سایت شما را تغییر دهند. این کار حمله تخریب نامیده می شود . چنین هکرهایی عموما صفحه اصلی شما را با پیام ورود  خود جایگزین می کنند. برخی حتی ممکن است سعی کنند از مدیران وب سایت اخاذی کنند.

در ادامه نشانه های دیگر عبارت اند از:

  • نمی توانید وارد وردپرس شوید

اگر تلاشتان برای ورود به سایت وردپرس خود جواب نمی دهد، این احتمال وجود دارد که هکرها حساب مدیریت وردپرس شما را هک کردند.

از آنجایی که حساب کاربری وجود ندارد، نمی توانید رمز عبور خود را از صفحه ورود به سیستم بازنشانی کنید. راه‌های دیگری برای افزودن حساب سرپرست وجود دارد، مثلا با استفاده از phpMyAdmin  با این حال، سایت شما ناامن خواهد ماند تا زمانی که متوجه چگونگی ورود  هکرها به وب سایت خود شوید.

  • حساب های کاربری مشکوک در وردپرس

اگر سایت شما برای ثبت نام کاربر باز است و از هیچ گونه حفاظت ثبت نام استفاده نمی کنید و همچنان حساب‌های کاربری جدیدی را در وردپرس خود مشاهده می‌کنید، احتمالاً سایت شما هک شده است.

معمولا، حساب مشکوک نقش کاربر ادمین  در سایت را دارد، بنا براین ممکن است نتوانید آن را از قسمت مدیریت وردپرس خود بیرون کنید.

جمع بندی:

در پایان مقاله می گوییم نشانه بسیار دیگری از جمله کند شدن سرعت وبسایت شما، دریافت نکردن ایمیل از سایت وردپرسی، فعالیت های مشکوک در لاگ های سرور، امدن اگهی های تبلیغاتی زیاد در سایت و… برای هک شن سایت وردپرسی شما وجود دارد.

بنابراین با مشاهده هریک از موارد فوق باید جهت رفع ان اقدام کنید. ما به شما توصیه می کنیم در هنگام طراحی سایت اقدامات افزایش امنیت سایت وردپرسی را انجام دهید.

برای مثال از پسورد دو مرحله ای و همچنین افزونه های مربوط استفاده کنید تا از هک شدن سایتتان پیشگیری کنید.

لیست مقالات مرتبط:

چگونگی طراحی سایت وردپرس با فونت سفارشی + نحوه افزودن آن

معرفی داکیومنت های وردپرس + آشنایی با دستورالعمل های مفید درآن

طراحی سایت وردپرس اختصاصی

معرفی راه های افزایش امنیت سایت وردپرس

قیمت طراحی سایت وردپرس

ترفند های عالی در طراحی سایت وردپرس

طراحی پروگرسیو با وردپرس

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *