081-38254765

مقالات طراحی سایت

طراحی پروگرسیو با وردپرس

طراحی پروگرسیو وب با وردپرس

معرفی طراحی پروگرسیو سایت وردپرس با برنامه های وب پیشرو:

برنامه های وب پیشرو (PWA) یا طراحی پروگرسیو یک فناوری جدید هستند. که بهترین برنامه های وب تلفن همراه را برای ایجاد یک تجربه برتر وب تلفن همراه ترکیب می کند. این برنامه ها مانند یک اپ معمولی  روی تلفن شما نصب می شوند و از صفحه اصلی قابل دسترسی هستند.

کاربران می توانند با راه اندازی برنامه از صفحه اصلی خود به وب سایت شما برگردند و از طریق یک رابط برنامه مانند با وب سایت شما تعامل داشته باشند. بازدیدکنندگانی که قصد بازگشت به سایت شما را دارند در زمان کوتاهی به سایت بار گذاری می شوند و از مزیت های عملکرد بسیار خوب طراحی پرگرسیو خود لذت می برند.

چگونه سایت وردپرس را به یک وب سایت پیشرو یا پروگرسیو تبدیل کنیم؟

برای طراحی پروگرسیو وب سایت وردپرسی افزونه Super Progressive به شما این امکان را می دهد که سایت وردپرس خود را سریعا به یک  وب سایت پیشرفته تبدیل کنید.

بعد از نصب کردن SuperPWA، افرادی که بوسیله یک تلفن همراه پشتیبانی شده وب سایت شما را بررسی می کنند.در قسمت پایین صفحه، اعلان افزودن به صفحه اصلی را مشاهده می کنند و می توانند سایت شما را در صفحه اصلی دستگاه خود نصب کنند. صفحه ای که کاربر ان را مشاهده کرده به صورت محلی در دستگاه آنها ذخیره می شود و حتی زمانی که آنها آفلاین هستند برای خواندن در دسترس خواهد بود.

تنظیمات پیکربندی SuperPWA بسیار راحت است.شما برای اینکه برنامه پیشرو را روی سایتتان نصب و راه اندازی کنید به زمان کوتاهی نیاز دارید.

SuperPWA با حذف هر ورودی پایگاه داده و فایلی که ایجاد می کند، حذف نصب انجام می دهد. در واقع، هیچ یک از تنظیمات پیش‌فرض در پایگاه داده ذخیره نمی‌شود مگر اینکه بار اول آن را به صورت دستی ذخیره کنید.

 PWA دقیقا چگونه کار می کند و در مدیریت اطلاعات کارش چیست؟

طراحی پرگرسیو وب با وردپرس

در این زمینه می دانیم که مطالب در وردپرس نگهداری می شوند و از طریق قالب های استاندارد به کاربران ارائه می شوند. ServiceWorker  برنامه ای است که عملکرد آفلاین دارد. هنگامی که شما وارد می شوید، این برنامه یک فایل زیپ با تمام صفحاتی که تولید میشود، در سرور دانلود می کند.

هنگامی که از یک سایت بازدید می شود، سایتی که از قبل در حافظه پنهان یا به اصطلاح (کش میشود) مورد نمایش کاربران قرار میگیرد. ServiceWorker از به روز رسانی پس زمینه مراقبت می کند. بنابراین اگر چیزی تغییر کرده باشد، محتوای جدید را در بازدید بعدی نمایش می دهد. به صورت اختیاری، می‌توان آن را پس از به‌روزرسانی مجدداً بارگیری کرد.

حال اگر شما باید قبل از پیاده سازی موارد بالا ابتدا به سراغ یادگیری طراحی سایت وردپرس بروید، بعد از آن میتوانید خیلی راحت تر با اجرای موارد بالا برخورد کنید.

شرایط مورد نیاز یک طراحی پروگرسیو وب:

برا اینکه یک برنامه وب پیشرو را نصب کنیم مستلزم این است که وب سایت وردپرس شما از یک منبع امن ارائه شود. به عبارتی برای طراحی پرگرسیو ، وب سایت شما باید HTTPS باشد نه HTTP. اگر وب سایت شما HTTPS نیست، لطفاً در مورد آن با میزبان خود تماس بگیرید. همچنین شما باید بداید برنامه‌های وب پیشرفته به مرورگرهایی نیاز دارند که از مانیفست‌ها و سرویس‌دهندگان پشتیبانی کنند. بنابراین می توانید از گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، که از PWA پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله توضیح دادیم که شما برای تبدیل سایت وردپرسی خود به یک وب سایت پیشرو باید در ابتدا ا مخزن وردپرس خود افزونه مورد نظر را دانلود کنید. حال برای سفارشی کردن وب پیشرو باید تنظیمات پیش فرض فعال سازی ان قابل ازمایش باشد.

در این مرحله با تنظیمات  Admin SuperPWA می توانید سایت خود را سفارشی کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

لیست مقالات مرتبط : 

ترفند های عالی در طراحی سایت وردپرس

قیمت طراحی سایت وردپرس

چگونگی طراحی سایت وردپرس با فونت سفارشی + نحوه افزودن آن

اپلیکیشن PWA

دلایل محبوبیت طراحی سایت با وردپرس

ویژگی های یک شرکت طراحی سایت حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *