09391079393

مقالات طراحی سایت

معرفی راه های افزایش امنیت سایت وردپرس

حفاظت از سایت وردپرس

چرا امنیت سایت وردپرس اهمیت دارد؟

 هر روز به طورتقریب 30000 وب سایت تازه راه اندازی شده هک می شود. هکر ها و بد افزار های مختلف در هر زمانی به دنبال راهی برای دستیابی به سایت شما هستند. در این مقاله به اهمیت امنیت سایت وردپرس می پردازیم، و راهکار هایی جهت افزایش امن بودت سایت به شنا ارائه می دهیم.

پس در ادامه با ما همراه باشید. کاربران عموما از روش های خوبی برای ایمن کردن سایت وردپرسی خود استفاده نمی کنند.

وردپرس بخاطر آسیب پذیر بودن در این زمینه و نداشتن یک پلتفرم امن برای استفاده در تجارت همیشه در معرض خطر است. ما همواره باید در پی کاهش ریسک این خطرات باشیم و از هک شدن دوری کنیم.

مواردی مثل استفاده از نسخه های قدیمی وردپرس، مدیریت ضعیف سیستم، نصب افزونه های قدیمی و یا خراب نداشتن دانش کافی در زمینه وب و… کار را برای هکر ها آسان می کند. امروزه 43 درصد از حملات سایبری در مشاغل کوچک است، و فقط 14 درصد ان ها از خود دفاع می کنند. بسیاری از هکرها شرکت های بزرگ را برای سود بیشتر هدف قرار می دهند. با این حال، مشاغل کوچک و متوسط ​​به دلیل کمبود منابع و تخصص امنیتی، هدف آسان تری را برای هکرها هستند.

راه های افزایش امنیت سایت وردپرس:

امنیت وردپرس
  1. استفاده از گواهی SSL: پروتکلHTTPS یک انتقال امن برای شما ایجاد می کند، که بوسیله ان می توانید به وبسایت متصل شوید.
  2.  هاست امن وردپرس: امنیت سطح وب سرور بسیار مهم است. سرور میزبان وردپرس همواره باید با جدیدترین سیستم عامل و نرم افزار (امنیتی) به روز شود. همچنین باید از نظر آسیب پذیری ها و بدافزارها به طور کامل تست و اسکن شوند.
  3. از اخرین نسخه PHP استفاده کنید: زبان PHP بنا و پایه وبسایت شماست بنابراین استفاده از نسخه اخر ان امنیت سایتتان را بالا می برد.
  4. نام کاربری و رمز عبور هوشمند و قوی داشته باشید: گوگل همیشه این را توصیه می کند. شما برای این کار می توانید از یک ابزار انلاین مثل strong password generator استفاده کنید. و توجه کنید بهترین راه برای ذخیره آنها به صورت محلی در یک پایگاه داده رمزگذاری شده در رایانه شما است. 
  5. از جدیدترین نسخه وردپرس، قالب و پلاگین ها استفاده کنید: بروز نگه داشتن هسته وردپرس و افزونه ها می تواند امنیت وبسایت شمارا به خوبی حفظ کند.
  6. افزونه های امنیتی نصب کنید: برای کمک به محاظت از وردپرس بسیاری از توسعه دهندگان از پلاگین های افزایش امنیت سایت استفاده می کنند. مانند افزونه sucuri security و ithemes.

برای آشنایی بیشتر با انواع خدمات وردپرس با تیم حرفه ای آرتاکد اینجا کلیک کنید

راه کارهای دیگری که برای افزایش محافظت از سایت شما مهم است:

شما باید همواره مجوز های فایل و سرور را بررسی کنید. این مجوز ها برای امنبودن ستیت شما بسیار مهم اند، اکر مجوز ها درست نباشند عملکرد سایت شما خارب می شود.

اکثر سایت ها دارای چند کاربر و مدیر هستند که این موضوع امنیت را به خطر می اندازد. به همین علت غیر فعال کردن ویرایش فایل ها در بخش کنترل پنل بسیار مفید است.

راه کار دیگر رای محافظت از سایت وردپرسی شما تهیه پشتیبان برای سایت است. در صورت وقوع خطرات این پشتیبان گیری به صورت خودکار سایت شمارا بازیابی می کند.

احراز هویت دوگانه در صفحه ورود وردپرس شما نیز یک راه بسیار مهم است که باعث می شود بعد از رد کردن دو مرحله مجزا وارد سایت شوید. در ضمن ورود به سایت را محدود کنید تا هرکس در هر زمانی نتواند وارد سایت شما بشود. 

در خلاصه مطالب می گوییم

همانطور که توضیح دادیم، راهکار های زیادی برای تقویت امنیت وردپرس وجود دارد. استفاده از رمزهای عبور هوشمند، به روز نگه داشتن هسته و پلاگین های خود و انتخاب یک میزبان وردپرس مدیریت شده ایمن تنها مواردی هستند. که سایت وردپرس شما را ایمن نگه می دارند. 

برای بسیاری از شما، سایت وردپرس شما کسب و کار و درآمد شماست، بنابراین مهم است که کمی وقت بگذارید و برخی از بهترین شیوه های امنیتی ذکر شده در بالا را زودتر اجرا کنید.

لیست مقالات مرتبط :

معرفی بهترین افزونه های تجاری وردپرس

طراحی قالب وردپرس با فتوشاپ چگونه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *