09391079393

مقالات طراحی سایت

ترفند های عالی در طراحی سایت وردپرس

ترفند های عالی در طراحی سایت وردپرس

در واقع ترفند های عالی و کاربردی در طراحی سایت وردپرس به معنای یک سری راه حل های جالب که شما عزیزان باید در روند راه اندازی سایت وردپرسی خود آن ها را رعایت کنید.

برخی از این نوع ترفند ها میتوانند شامل استفاده از قالب های اختصاصی، استاندار سازی برند و… که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.

وردپرس چیست؟

در ابتدای مقاله به معرفی وردپرس را به طور خلاصه شرح می دهیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز است. که به شما و دیگران امکان می دهد تا به صورت رایگان از نرم افزار وردپرس استفاده کنید.

در واقع به کمک ان شما محتوا و طرح وب سایت خود را بدون نیاز به کدنویسی سازماندهی و مدیریت می کنید.

طراحی سایت وردپرس شامل موارد بسیار بیشتری از ملاحظات زیبایی ظاهر می شود. هنگام برنامه ریزی برای طراحی وب سایت خود، باید عوامل زیادی از جمله سهولت استفاده، ناوبری، اسکرول بی پایان و برندسازی را در نظر بگیرید.

اگر به همه این عناصر توجه کنید، در نهایت به سایتی خواهید رسید که نه تنها مشاهده آن لذت بخش است، بلکه استفاده از آن نیز جذاب است.

در این مقاله، نکاتی جالب را برای طراحی سایت وردپرس به شما معرفی می‌کنیم. به کمک این روش‌ها دفعه بعد که روی یک پروژه جدید کار می‌کنید یا سایت خود را به‌روزرسانی می‌کنید، می توانید سایت خود را به عالی ترین حالت در اورید.

برای یادگیری طراحی سایت وردپرس به صورت کامل میتوانید این مطلب را دنبال کنید، و اطلاعات خود را در این باره بیشتر کنید.

معرفی ترفند های عالی در طراحی سایت وردپرس:

ترفند های طراحی سایت وردپرس

برداشت اول همه چیز است، و این در مورد یک وب سایت کاملاً صادق است. طراحی سایت دقیقا همان چیزی است که بازدیدکنندگان از سایت شما را بدون توجه به محتوای شما و کیفیت ان، جذب می کند یا می ترساند.

اگر می خواهید وب سایت شما مخصوص باشد، باید با طرفند های طراحی سایت اشنا شوید.

1-از یک قالب قابل تنظیم استفاده کنید.

پس از تنظیم میزبانی و اطلاعات ورود به سایت وردپرس، اولین کاری که انجام می دهید انتخاب موضوع است. شما در تم یک صفحه وب می توانید محتوای خود را درج کنید. اگرچه آسان به نظر می رسد، اما پیدا کردن گزینه مناسب می تواند دشوار باشد.
هزاران قالب وردپرس وجود دارد و هر کدام برای مورد متفاوتی استفاده می شوند. در این زمینه ظاهر بخش مهمی را تشکیل می دهد. اما عملکرد و نحوه استفاده از آن مهم تر است.

شما باید برای تعیین اینکه سایت شما چه موضوعی دارد، چگونه از آن استفاده می شود و چه عملکردهایی باید داشته باشد، وقت بگذارید.
برای مثال، یک کسب و کار تجارت الکترونیک به  دنبال راهی برای به اشتراک گذاشتن محصولاتش به کاربران است. همچنین باید اقلام خرید را در یک سبد خرید ذخیره کنند و به یک فرآیند تسویه حساب ایمن نیاز دارند.

یا ممکن است سایت های دیگر نیاز به فرم تماس یا جدول قیمت گذاری یا… داشته باشند. بنابراین بسیار مهم است که قالب شما متناسب با عنوان سایت شما قابل تنظیم باشد.

ترفند های طراحی سایت وردپرس

قالب هایی که ما در اینجا می خواهیم به شما معرفی کنیم شامل موارد زیر است:

  • Divi: این قالب در طراحی سایت وردپرس به شما اجازه می دهد تا به لطف ویرایشگر خود به راحتی انواع طرح ها و صفحات را ایجاد کنید، که فقط باید ماژول های آن را بکشید و رها کنید.
  • Simple Mag :  قالب simple mag برای مجلات، روزنامه ها یا مجلات ایده آل استفاده می شود. با طراحی بسیار زیبا، به شما اجازه می دهد تا ورودی ها را به روش های مختلف سازماندهی کنید. 

2- استانداردهای طراحی برند را ایجاد کنید.

وب سایت شما باید سبک برند شما را به کاربران منعکس کند. این سبک شامل رنگ ها و فونت هایی است که استفاده می کنید و حتی پیامی که ارسال می کنید.

در واقع این موارد به بازدیدکنندگان کمک می کنند تا محتوا را با سایت یا کسب و کار شما مرتبط کنند.

برای مثال لوگوها را در نظر بگیرید. احتمالاً می‌توانید شرکت های زیادی را تنها از روی لگوی شان بشناسید.

زیرا انها را در کل حضور آنلاین خود درج می‌کنند. این مسئله مهم است که یک هویت برند واضح و ثابت ایجاد کنید. که شامل تمام عناصری باشد که در سایت‌ها، نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر استفاده مجدد می‌کنید.

3- سایت وردپرس خود را برای سرعت بهینه کنید.

در طراحی سایت وردپرس شما حالتی که وب سایت شما بارگذاری را بیش از حد طولانی کند. برای شما مشکل ساز می شود.

این روزها کاربران خواستار ان هستندT که فایل ها را به سرعت بارگذاری کنند و اگر بارگذاری وب سایت شما بیش از یک ثانیه طول بکشد، احتمالاً افزایش شدید نرخ پرش را مشاهده خواهید کرد

تله ای که برخی از افراد در آن گرفتار می شوند این است که عناصر زیادی را در صفحات خود قرار می دهند. این ممکن است شامل تصاویر با کیفیت بالا با اندازه فایل های عظیم یا پس زمینه های ویدیویی باشد که بارگذاری آنها خیلی طول می کشد.

درک این نکته مهم است که برای داشتن یک وب سایت سریع نیازی به فدا کردن کیفیت بصری ندارید. در عوض، باید به دنبال راه هایی برای بهینه سازی وردپرس و به حداقل رساندن اندازه دارایی های سایت خود باشید. به این ترتیب، می توانید بهترین تجربه کاربری ممکن را ارائه دهید.

4-افزونه های مناسب را نصب کنید.

ترفند های طراحی سایت وردپرس

در ابتدا باید بدانیم که نصب زیاد پلاگین ها وردپرس شمارا کند و ناکارامد می کنند. بنابراین باید متناسب با هر پروژه ای که دارید افزونه های مناسب را دانلود و نصب کنید. سه افزونه ای که نمی توان در تمام طراحی هایی سایت انها را از دست داد عبارتند از: سئوی Yoast و Jetpac و Akismet .

پلاگین اول برای بهینه سازی سایت شما و سئو بسیار ضروری است.jetpack یک افزونه بسیار کامل دیگراست. این پلاگین شامل بسیاری از عملکردها است که در میان آنها پست های مرتبط، دکمه های اشتراک گذاری یا اتوماسیون در شبکه های اجتماعی برجسته است.

Akismet نیز برای مبارزه با هرزنامه ها ضروری است زیرا سایت بدون آن اسپم زیادی تولید می کند.

5- به سئوی سایت خود اهمیت دهید.

سئو یا  بهینه سازی  برای موتورهای جستجو راهی برای کشف و خواندن محتوای سایت شما است. موتورهای جستجو وب سایت شما را در صفحه نتایج جستجو فهرست می کنند و به دیگران اجازه می دهند شما را پیدا کنند.

این نکته در طراحی سایت وردپرس مهم است. هر چه سئوی سایت شما بهتر باشد، رتبه جستجوی شما در موتورهای جستجو بهتر خواهد بود.

با پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب شروع کنید. گوگل ادز را بررسی کنید تا ببینید رقبای شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند. می توانید از کلمات کلیدی مشابه در سرتاسر وب سایت خود در هدرها و محتوا استفاده کنید. 

اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی به طور طبیعی استفاده می کنید و بیش از حد از آنها استفاده نکنید. هدف سایت شما ارائه محتوای با کیفیت و حفظ بازدیدکنندگان است، نه اینکه سایت خود را با کلمات کلیدی بیش از حد پر کنید.

همچنین سعی کنید محتوای کپی استفاده نکنید و لینک دهی خوبی داشته باشید. با رعایت قوانین سئو شما می توانید رتبه سایت خود را بالا ببرید و کاربران بشتری را جذب کنید.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی های مهم یک شرکت طراحی سایت حرفه ای حتما این مقاله را مطالعه کنید

نتیجه گیری مقاله:

تنظیم بودجه برای طراحی سایت وردپرس نکته بسیار حائز اهمیتی است. شما باید بدانید که کاربران و مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارند. یک وبلاگ، یک صفحه فروش و یا خدمات، یک صفحه تجاری و یا داده هایی مانند داشتن یا نداشتن آنها یا اگر قبلاً آن را ارائه کردید.

آرم، متون و تصاویر و غیره. طبق این نیاز ها شما باید امکانات سایت خود را سازماندهی کنید برای مثال گرافیست و گروه سئو استخدام کنید یا افزونه های مناسب را خریداری کنید. 

این نوع ترفند های عالی در طراحی سایت وردپرس را اگر شما در روند طراحی خود استفاده کنید میتوانید یک سایت کاملا حرفه ای برای خودتان داشته باشید.

بنابراین یک بودجه مناسب تنظیم کنید. افزونه های مخصوص سایت خود را پیدا کنید، عملکرد سایتتان را بهینه کنید و با توجه به مواردی که گفته شد سایت خود را طراحی کنید.

لیست مقالات مرتبط:

قیمت طراحی سایت وردپرس

نشانه های هک شدن سایت وردپرس شما

چگونگی طراحی سایت وردپرس با فونت سفارشی + نحوه افزودن آن

طراحی قالب اختصاصی وردپرس

طراحی پروگرسیو با وردپرس

دلایل محبوبیت طراحی سایت با وردپرس

تغییر رمز وردپرس از طریق php myadmin چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *