09391079393

مقالات طراحی سایت

خطرات استفاده از افزونه قدیمی وردپرس

افزون قدیمی وردپرس

مشکلات نرم افزار وردپرس

شما می دانید که وردپرس یک پلتفرم عالی برای ساخت و طراحی وب سایت است. استفاده از وردپرس آسان است و دارای یک انجمن فعال برای کمک به شما در صورت بروز مشکل است. با این حال، مشکلاتی در مورد خود نرم افزار وجود دارد: بسیاری از افزونه ها و قالب ها توسط توسعه دهندگان خود رها شده اند یا به سادگی دیگر نگهداری نمی شوند.

این مسئله می تواند منجر به مشکلات امنیتی و سایر اشکالات در سایت شما شود. و اگر آنها را به طور منظم به روز نکنید، حتی می توانند به عنوان بردار حمله علیه وب سایت شما استفاده شوند!

چرا پلاگین های وردپرس شما به روز نمی شوند؟

  1. اگر هیچ برنامه پشتیبانی-مراقبتی وب سایت اجرا نشود پلاگین ها به روز نمی شوند.
  2. وقتی به‌روزرسانی‌های وردپرس  شما به تعویق بی افتد، افزونه ها نیز آپدیت نمی شوند.
  3. در صورتی پلاگین ها مجوز به روز رسانی نداشته باشند نیز آپدیت نمی شوند.
  4. پلاگین هایی که به روز رسانی ندارندیا به عبارتی توسط توسعه دهندگان خود رها شده اند نیز این گونه اند.

“افزونه منسوخ” به چه معناست؟

دو دلیل اصلی برای منسوخ شدن یک افزونه وردپرس وجود دارد: یا توسعه‌دهنده آن کار بر روی آن را متوقف می‌کند یا ویژگی‌های جدیدی را منتشر می‌کند اما دیگر نسخه قدیمی خود را حفظ نمی‌کند.

وقتی یک پلاگین قدیمی را نصب می کنید، خطرات امنیتی را وارد سایت وردپرسی خود می کنید. در واقع، پلاگین ها و قالب های قدیمی یک دروازه رایج برای دسترسی هکرها به وب سایت ها هستند.

 در سال 2014، یکی از بزرگترین حملات DDoS در تاریخ علیه وب سایت هایی که از پلاگین فرم تماس شخص ثالث قدیمی استفاده می کردند، راه اندازی شد. اگرچه این افزونه در نهایت از مخزن سایت وردپرس حذف شد، اما بسیاری از وب‌سایت‌ها همچنان در برابر حمله آسیب‌پذیر بودند. افزایش لینک های مخربی که پلاگین های قدیمی را هدف قرار می دهند یک مشکل وحشتناک است.

 چرا باید افزونه های خود را به روز نگه دارید؟

به روز رسانی افزونه قدیمی

افزونه های قدیمی وردپرس می توانند به وب سایت شما آسیب برسانند. اگر شما اخطار های آپدیت وردپرس را رد کنید قطعا ضرر حواهید دید. به این دلیل که به‌روزرسانی‌های ناسازگار می‌تواند منجر به مشکلات امنیتی جدی، مشکلات سازگاری و بدهی فنی شما شود.

دلیل اول: اگر شما همواره وب سایت خود را آپدیت نگه دارید از آسیب پذیری های امنیتی جلوگیری می کنید. هنگامی که نسخه جدیدی از وردپرس منتشر می شود، به طور خودکار هر گونه آسیب پذیری امنیتی که از آخرین نسخه کشف شده است را برطرف می کند. تا زمانی که سایت شما با آخرین نسخه های وردپرس به روز باشد، همیشه از باگ های شناخته شده و آسیب پذیری های امنیتی در امان خواهد بود.

دلیل دوم: با آپدیت پلاگین ها ان هارا قابل اعتمادتر کنید. در طول سال‌ها، ما متوجه الگوی بسیاری از افزونه‌های وردپرس شده‌ایم، آنها ابتدا خوب کار می‌کنند، و سپس کم کم کاملا از کار می افتند.

دلیل سوم: آپدیت افزونه ها خود باعث می شود که آن ها پس از مدتی بهتر کار کنند و سرعتشان افزایش یابد.

دلیل چهارم: به روز رسانی افزونه ها باعث می شود تا آن ها با آخرین نسخه های وردپرس سازگار باشند. شما می توانید نسخه فعلی وردپرس که توسط هر پلاگین پشتیبانی می شود را در صفحه مخزن آن مشاهده کنید. اگر افزونه ای شماره نسخه را نشان نمی دهد، به این معنی است که افزونه دیگر توسط وردپرس نگهداری نمی شود. در واقع، این موضوع بخش بزرگی از پروژه WordPress است.

در صورت مشاهده پیام خطا چه کار کنیم؟

اگر بعد از مشاهده آن متوجه اشکال یک پلاگین خاص نشدیم، باید همه افزونه ها را غیرفعال کنید و از طریق فرآیند حذف، افزونه مورد نظر را پیدا کنید. ساده ترین راه استفاده از Mass Actions در صفحه /wp-admin/plugins.php است.

بعد از اینکه همه ی ان ها را غیر فعال کردید حال یک به یک ان ها را نصب کنید. در هنگام فعال کردن بررسی کنید تا بفهمید مشکل از کدام یک از افزونه ها بود. اگر با فعال کردن یک پلاگین اخطار امد شما افزونه مقصر را پیدا کرده اید. 

اگر با این روش خطای سایت شما برطرف نشد. به این معنی است که شما آن را پیدا نکردید. اغلب، چیز دیگری می تواند باعث خطا شود، مضامین (الگوهای) با کیفیت پایین هستند که به طور موقت از یکی از قالب های پیش فرض وردپرس رخ می دهند.

نتیجه گیری مقاله

افزونه ها در واقع برای سایت وردپرس شما عالی هستند. اما همیشه یک استثنا وجود دارد. شما باید به طرز زیرکانه ای از این پلاگین ها استفاده کنید. می دانید که نصب بیش از حد آنها سرعت سایت شما را کم و در عملکرد ان اختلال ایجاد می کند. اگر پلاگین را امتحان کرده اید و امکانات آن جوابگوی نیاز شما نیست، باید افزونه را از وب سایت خود حذف کنید. 

اگر تنها افزونه را غیر فعال کنید این مسئله امنیت سایت شما را به خطر می اندازد. همچنین افزونه قدیمی هم برای وب سایت شما مضر است، و باید همیشه نسخه به روز پلاگین هارا استفاده کنید. اگر نسخه آپدیت شده افزونه در دسترس نبود می توانید یک افزونه مشابه را جایگزین ان کنید.

همیشه دقت کنید که هر افزونه  کد های خاصی را به وب سایت شما اضافه می کند. برخی از افزونه ها به طرز ماهرانه ای کدگذاری شده اند، برخی دیگر توسط توسعه دهندگان بی تجربه کدگذاری شده اند. با این وجود، برخی از سازندگان افزونه از نظرات و گزارش های اشکالات شما در صفحه پشتیبانی خود استقبال می کنند و سخت تلاش می کنند تا افزونه خود را اصلاح و یا بهبود بخشند.

لیست مقالات مرتبط:

طراحی پلاگین وردپرس

معرفی بهترین افزونه های افزایش سرعت سایت وردپرس

معرفی بهترین افزونه کش وردپرس

پلاگین وردپرس چیست و چگونه کار میکند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *