081-38254765

مقالات طراحی سایت

طراحی ویدئو پس زمینه وردپرس چگونه است

طراحی ویدئو پس زمینه وردپرس

آیا به دنبال ساده ترین راه برای طراحی پس زمینه ویدیو وردپرس هستید؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است. که به افراد مبتدی تا پیشرفته کمک می کند که سایت اختصاصی خود را طراحی کنند. طراحی سایت وردپرس برای افراد و شرکت ها بسیار پر اهمیت است. کاربران و بازدید کنندگان زمانی جذب سایت شما می شوند و در ان می مانند. که وب سایت طراحی خوبی داشته باشد. بنابراین افزودن یک ویدئو پس زمینه به سایت وردپرسی می تواند به شما در این راه کمک شایانی کند.

پس‌زمینه‌ ویدیویی خوش‌ساخت توجه را به خود جلب می‌کنند و برندها را از همان ابتدا جذاب جلوه می‌دهد. ودر مقابل وقتی یک پس‌زمینه ویدیو ضعیف انجام شود، سرعت سایت شما را کند می‌کند، فضا را اشغال می‌کند و بازدیدکنندگان جدید را گیج می‌کند. به همین دلیل است که ما این مقاله را تهیه کرده ایم تا بتوانید از تمام مشکلات جلوگیری کنید و در نهایت، یاد بگیرید که چگونه یک پس زمینه ویدیوی وردپرس را به روش درست طراحی کنید.

چگونه اقدام به طراحی سایت وردپرس حرفه ای کنیم؟

نکاتی برای اضافه کردن پس زمینه ویدئو وردپرس

  • اندازه فایل ها را کاهش دهید اما وضوح را بالا نگه دارید: فیلم ها و تصاویر با حجم بالاهمواره عملکرد سایت شما را مختل می کنند. با این حال، حفظ وضوح در طول فشرده سازی عامل مهمی است.
  • زیاده روی نکنید: اگر در بارگذاری ویدئو ها زیاده روی کنید رابط شما از بین می رود. 
  •  یک تماس برای اقدام با اطلاعات کامل قرار دهید:کاربران را رها نکنید و به انها پیوندی بدهید که جزئیات زیادی را شامل نشود.
  •  از صدا گذری بیهوده اجتناب کنید: زمانی که همه مردم فقط می خواهند وب سایت شما را ببینند این مسئله ازار دهنده است. اگر به صدای ویدئو نیاز دارید ان را در پخش خود کار نگذارید.
  • زیرنویس‌های بسته را برای ویدیوهای دارای صدا در نظر بگیرید: همه نمی‌توانند به صدای شما گوش دهند، چه به دلیل موقعیت مکانی‌شان باشد و چه به دلیل نقص شنوایی.

چگونه یک ویدئو پس زمینه برای وردپرس خود طراحی کنیم

طراحی ویدئو پس زمینه وردپرس

راه اول بلوک پوشش داخلی است، ویرایشگر خود وردپرس چیزی به نام بلوک پوششی را برای درج تصاویر پس زمینه در پشت سایر محتواها، مانند متن و دکمه ها، ارائه می دهد. در واقع بلوک Cover از پس زمینه های ویدئویی نیز پشتیبانی می کند.

در ابتدا در صفحه مورد نظر بلوک cover را اضافه کنید. سپس گزینه اپلود را انتخاب کنید و ویدئو مورد نظر را برگزینید. اکنون باید پیش نمایشی از ویدیوی پس زمینه را مشاهده کنید. حال تنظیمات اخر را انجام دهید. و تغییرات را ذخیره کنید.

افزودن ویدئو توسط افزونه ها

راه  دوم اضافه کردن ویدئو بوسیله پلاگین هاست. افزونه های زیادی برای این کار وجود دارد که ما یک مورد را در این مقاله معرفی می کنیم. شما می توانید افزونه  AWB را نصب کنید و بلوک محتوای آن را اضافه کنید.

 به صفحه ای که می خواهید ویدیوی پس زمینه را اضافه کنید بروید. حال با استفاده از ویرایشگر وردپرس، برای افزودن یک بلوک محتوا کلیک کنید. بلوک Background (AWB) را جستجو و انتخاب کنید.

بعد از انتخاب ویدئو مورد نظرتان یک URL ویدیو را از YouTube یا Vimeo بارگذاری کنید. سپس ارتفاع و عرض پس زمینه ویدیو را گسترش دهید. همچنین می‌توانید محتوایی مانند متن، دکمه‌ها یا تصاویر را در بالای ویدیوی پس‌زمینه بکشید یا درج کنید.

در اخر باید تنظیمات پس زمینه ویدیو وردپرس را تغییر دهید. زمان شروع، زمان پایان، پخش خودکار و… را تنظیم کنید. همچنین  Opacity را کمی به سمت پایین حرکت دهید تا مطمئن شوید که پس‌زمینه همچنان نشان داده می‌شود. در نتیجه ویدیویی در مقابل محتوا پخش می‌شود، در حالت ایده‌آل ویدیویی که حلقه می‌زند، صدا ندارد و همچنان بیشتر تمرکز را روی محتوای پیش‌زمینه نگه می‌دارد موجواست. 

لیست مقالات مرتبط :

هایلایت کردن یک صفحه در منوی وردپرس

طراحی صفحه محصول در وردپرس

طراحی صفحه نمونه کار در وردپرس

خدمات وردپرس

طراحی اسکرول بی پایان با وردپرس

طراحی صفحه وبلاگ با وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *