081-38254765

مقالات طراحی سایت

چگونگی بازاریابی محتوا با رعایت 3 نکته مهم

تولید بهترین محتوا

 چگونگی بازاریابی محتوا با رعایت 3 نکته مهم :

پیش از معرفی نکات مهم بازاریابی محتوا بهتر است کمی با مفهوم بازاریابی محتوا آشنا شویم :

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا راهی عالی برای ترغیب مردم به صحبت درباره محصولات، خدمات و شرکت شما است. بازاریابی محتوا نیز

راهی عالی برای جذب مشتریان و حتی ایجاد یک جامعه است. (به علاوه، شما همیشه می توانید از افزایش سئوی حاصل استفاده کنید.)

اما اگر در بازاریابی محتوا تازه کار هستید، از کجا باید شروع کنید؟

در ادامه راهنمای جامعی برای برنامه ریزی و اجرای استراتژی بازاریابی محتوا از رایان رابینسون، مشاور بازاریابی محتوا برای کارشناسان برتر دنیا و استارت آپ های در حال رشد ارائه میشود. (او همچنین به 200000 خواننده ماهانه آموزش می دهد که چگونه از طریق وبلاگ و پادکست خود یک کار سودآور را شروع کنند و رشد دهند.)

 رایان در ادامه این را هم اضافه کرد که :

بر اساس گزارش موسسه بازاریابی محتوا، 70 درصد از بازاریابان B2B مورد بررسی می گویند که در سال جاری محتوای بیشتری نسبت به سال 2020 تولید می کنند، در حالی که این روند با نزدیک شدن به سال 2021 هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد.

با این حال، در حالی که تقریباً هر کسب‌ و کار کوچک و استارت‌آپی ارزش بازاریابی محتوا را درک می‌کند، غوطه‌ ور شدن در آن می‌تواند یک فکر ترسناک باشد.

راه‌اندازی پادکست یا فرو بردن انگشتان پا در دنیای ویدیو، و به نظر بسیار زیاد است.

امروز، امیدواریم بتوانیم از شر فشاری که احساس می‌کنید خلاص شویم و فرآیند ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوای بی‌خطر را ساده کنیم.

استراتژی بازاریابی محتوا یک نقشه راه است که نه تنها به شما می گوید که چه چیزی را می خواهید ایجاد کنید، بلکه نحوه ایجاد، توزیع آن و در نهایت استفاده از آن برای جذب، حفظ و تبدیل خوانندگان و بینندگان به مشتریان را به شما می گوید.

هر بخش از بازاریابی محتوای شما دارای تفاوت های ظریف و جزئیات منحصر به فرد خود است که شما نمی خواهید از دست بدهید. 

بنابراین، اجازه دهید به هر بخش از فرآیند نگاه کنیم و برای بررسی عمیق‌تر نحوه انجام بازاریابی محتوا برای شرکت‌هایی مانند LinkedIn، Google ، Zendesk، Quickbooks، Adobe و …،

برای گرفتن الگوی مناسب حتما مراجعه کنید.

1. هدف بازاریابی محتوای خود را مشخص کنید:

قبل از اینکه به آنچه می خواهید بسازید نگاه کنید، باید پاسخ دهید که چرا آن را می سازید.

تمام بازاریابی محتوا با یک هدف شروع می شود…

 چگونه می خواهید موفقیت کمپین خود را اندازه گیری کنید؟ آیا با ترافیک است؟ مشترکین جدید؟ دانلود برنامه؟ تبدیل ها؟ سهام اجتماعی و مشارکت؟ بازدید از ویدئو؟ دانلود پادکست؟ حراجی؟

نویسنده پرفروش، بازاریاب و کارآفرین پرکار، ست گودین، اهمیت درک چرایی شما را در اوایل توضیح می دهد.

“شما این آزادی را دارید که در ابتدا این انتخاب‌ها را آزاد، سریع و آسان انجام دهید. نه بعداً زمانی که تعهداتی را نسبت به دیگران و خودتان انجام دادید.”

گرفتار شدن در تمام تاکتیک‌های بازاریابی محتوا آسان است، اما بدون یک استراتژی یکپارچه – دلیل قوی، مهم نیست که چه چیزی ایجاد می‌کنید، سقوط خواهد کرد.

درک زودهنگام هدف خود، تصمیمات مهم دیگری را در حین توسعه استراتژی بازاریابی محتوای خود راهنمایی می کند. مثلاً چه چیزی می سازیم؟ و در کجا قرار است محتوای خود را توزیع کنیم؟

 همانطور که گودین توضیح می دهد، استراتژی شما مانند ساخت یک کشتی است. قبل از اینکه بتوانید تخته های چوبی را با هم میخ کنید، باید بدانید که کجا قرار است حرکت کند.

همانطور که گودین تاکید می کند، “تطبیق آنچه می سازید با جایی که آن را قرار می دهید مهمتر از چیزی است که در وهله اول می سازید. به همین دلیل است که ما باید با درک این موضوع شروع کنیم؟”

ماچگونه با مشتریان قرار داد میبندیم ؟

زمانی که ما برای ساخت یک استراتژی بازاریابی محتوا برای یکی از مشتریانم، چه یک کنسرت مستقل یا از طریق پروژه جانبی خود، Pro Content Marketer، مجبور به ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا می شویم.

ما همیشه دقیقاً از همان مکان شروع می کنیم – ابتدا با گرفتن یک قرارداد مستقل.

در جای خود، سپس یک هدف نهایی را تعریف کنید و به بردهای کوچکتر کمک کنید که به سمت دستاورد تصویر بزرگتر می روند.

اغلب در بازاریابی محتوا، آن هدف نهایی، ثبت نام ایمیل یا ثبت نام آزمایشی رایگان است.

اساساً، جذب خوانندگان جدید به وبلاگ (محتوا) و سپس تبدیل آنها به مشترکین ایمیلی که بعداً می توانند به مشتریان پولی تبدیل شوند زیرا بقیه تیم بازاریابی برای ایجاد روابط با مشترکین تلاش می کنند.

هنگامی که این هدف بزرگ‌تر را به دست آوردید، آسان‌تر می‌توانید بر اساس میانگین نرخ تبدیل‌تان، تعیین کنید که چه تعداد خواننده یا شنونده، بیننده، کاربر باید به محتوایی که منتشر می‌کنید جذب کنید تا به محتوای خود ضربه بزنید.

هدف ثبت نام تعداد افرادی که باید به وبلاگ خود بیاورید هدف ترافیک شماست.

و برای اینکه به اندازه کافی ترافیک مناسب برای رسیدن به نرخ تبدیل خود وارد کنید، باید محتوای خود را تبلیغ کنید _ 

پیوندهای پیوندی را به نشریات بفرستید، در وبلاگ‌های صنعت بزرگ نام ببرید، اینفلوئنسرها را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید و …

این یک علم دقیق نیست، اما هرچه بیشتر اجرا کنید، مجموعه‌ای از محتوا بسازید و آن را تبلیغ کنید، بیشتر خواهید دید که بازده پایه شما در بازاریابی محتوا چقدر است و می‌توانید تغییرات و آزمایش‌هایی را انجام دهید که به جلو حرکت کنید.

2. درباره مخاطب خود تحقیق آن را درک کنید:

هنگامی که ارتباط واضحی با دلیل تولید محتوا پیدا کردید، گام بعدی در ایجاد بازاریابی محتوایی این است که دقیقاً متوجه شوید چه کسی محتوایی را که ایجاد می‌کنید ببیند، بشنود یا تماشا کند.

محتوای مؤثر در خلأ از فهرست موضوعاتی که شخصاً می‌خواهید درباره آن بنویسید یا صحبت کنید، تولید نمی‌شود، بلکه در فضای باز و با مشارکت، بازخورد و جهت‌گیری مخاطبان شما طراحی می‌شود.

بهترین استراتژی بازاریابی محتوا برای پاسخ به فوری ترین سؤالات مخاطب هدف شما طراحی شده است – آموزش و تغییر آنها.

با این حال، تنها راهی که محتوای شما به اندازه کافی با مردم ارتباط برقرار می‌کند تا آن‌ها آن را به اشتراک بگذارند و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند این است که مستقیماً با آنها صحبت کنید. 

شما باید نسبت به موقعیت آنها همدلی و درک داشته باشید.

3. وبلاگ خود را راه اندازی کنید (اگر قبلاً یک وبلاگ ندارید):

چگونگی ایجاد بلاگ برای تولید محتوا

حال وقت آن است که از بخش تاکتیکی به سمت فنی بازاریابی محتوای خود حرکت کنید.

اگر وبلاگی راه اندازی نکردید یا مکانی برای میزبانی محتوایی که می خواهید ایجاد کنید پیدا نکردید، همین حالا شروع ساخت یک وبلاگ برای خودتان کنید!

خبر خوب؟ شما گزینه هایی دارید :

خوشبختانه، تعداد زیادی گزینه عالی (و آسان) برای راه اندازی وب سایت شما وجود دارد که از پلتفرم های آماده به طراحی قالب وردپرس , کاملاً قابل تنظیم تبدیل می شوند.

اما قبل از شروع، باید به یک سوال قدیمی برای تولیدکنندگان محتوا پاسخ دهیم. آیا می خواهید پلتفرم خود را بسازید یا از پلتفرم شخص دیگری استفاده کنید؟

منظور من این است که آیا می خواهید وبلاگ خود را بر روی یک وبلاگ مبتنی بر وردپرس (که من شخصا انجام می دهم و توصیه می کنم) از طریق یک سیستم مدیریت محتوای آماده مانند Squarespace ایجاد کنید یا می خواهید به سادگی محتوای خود را میزبانی کنید. در یک دامنه خارجی مانند Medium (نوشتن)، YouTube (ویدئو)، یا اپل (پادکست)؟

برای سفارش طراحی سایت وردپرس همین حالا کلیک کنید

خبر بد؟ هر یک از این راه ها دارای مزایا و معایبی هستند.

در حالی که ساختن سایت خود به شما انعطاف پذیری و آزادی می دهد تا آن را دقیقاً همانطور که می خواهید بسازید، همچنین به معنای سرمایه گذاری اولیه و مداوم بیشتر و هزینه های توسعه بالقوه است.

 شما همچنین بدون مخاطب شروع می کنید، که می تواند جلب توجه محتوای خود را دشوار کند.

از سوی دیگر، استفاده از یک پلتفرم از قبل موجود مانند پادکست های مدیوم، یوتیوب و اپل برای انتشار محتوای خود به معنای سفارشی سازی کمتر، اما هزینه های راه اندازی آسان تر است.

(مخصوصاً وقتی صحبت از سرمایه گذاری زمانی باشد، اگر قبلاً از وردپرس استفاده نکرده اید). این مسیر همچنین به معنای دسترسی فوری به مخاطبانی است که در حال حاضر حضور دارند و فعالانه به دنبال محتوا هستند.

هرچند جذاب به نظر می رسد، به خاطر داشته باشید که شما کنترلی بر کارهایی که آن پلتفرم در آینده انجام می دهد ندارید، به این معنی است که آنها می توانند خریداری شوند، هک شوند، سیاست های خود را تغییر دهند یا حتی هر روز که بخواهند تعطیل شوند.

در نهایت انتخاب با شماست.

با این حال، من شخصاً تمایل دارم که از روز اول از دامنه وبلاگ خود شروع کنم – از این رو همیشه به استارتاپ های جدید توصیه می کنم که محتوای خود را با یک وبلاگ مبتنی بر وردپرس شروع کنند.

آیا تنها میتوانیم با بازاریابی محتوایی به کسب در آمد بالا برسیم؟

content marketing

 پاسخ به این سوال قدر مشکل است چون جواب های زیادی برای این پرسش وجود دارد.

از نظر ما  باید گفت برای رسیدن به کسب درآمد دائمی از طریق این نوع بازار یابی نمیتوان فقط به تولید محتوای متنی یا ویدئویی اکتفا کرد.

در واقع برای شناخته شدن و معروف شدن و رسیدن به کسب درامد های بالا لازم است شما شناخته شوید و این ممکن نیست مگر با اصول دیجیتال مارکتینگ و سئو  

خلاصه و جمع بندی :

ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با چگونگی بازاریابی محتوایی در بستر وب و فضای مجازی آشنا کنیم

شما میتوانید برای بیشتر شناخته شدن و کسب در آمد های بالا با شرکت های تولید محتوا ( متنی _ صوتی _ پادکستی_ ویدئویی و…) بیشتر ارتباط بر قرار کنید

اگر برای وب سایت خود میخواهید یک استراتژی تولید محتوا بچینید همین حالا با مشاوران ما تماس حاصل کنید

راه های ارتباط با مشاوران آرتاکد :

شماره تماس : 08138254765

نشانی وب سایت ما : https://artacode.net

لینک مقالات مرتبط :

طراحی پلاگین وردپرس

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

طراحی سایت کرمانشاه

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.