09391079393

طراحی اپلیکیشن چیست و چگونه انجام میشود

مراحل طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن چیست و چگونه انجام میشود؟

طراحی اپلیکیشن در کسب‌ و‌ کار های امروزی باید به گونه ای باشد که برای توسعه فعالیت خود در حیطه توسعه زمینه های کاری خود قدم بردارند که طراحی اپلیکیشن ها و وب سایت ها یکی از جنبه های مهم این زمینه است. در این زمینه توسعه فعالیت های دیجیتال و فضای مجازی کسب‌و‌کار ها نیز بسیار مهم است. آنها برای جذب مشتریان بیشتر و رسیدن به سود قابل توجه بایستی برای آنلاین شدن تجارت خود اقدام کنند تا در این بازار بزرگ بتوانند سهم خود را از بازار داشته باشند. یکی از قدم های که هر کسب‌و‌کاری در این راستا می‌تواند بردارد پیاده‌سازی اپلیکیشن اختصاصی است.

اپلیکیشن امکانات و خدمات خوبی را در اختیار کاربران شما قرار داده و موجب افزایش ماندگاری و وفاداری مشتریان به کسب‌و‌کار شما می‌شود. شرکت طراحی سایت و برنامه‌نویسی آرتاکد ArtaCode  در پیاده‌سازی اپلیکیشن اختصاصی همراه شما می‌باشد.

طراحی اپلیکیشن چیست و چگونه انجام میشود ؟

امروزه بیش از هر زمان دیگری، مردم در لحظات حساس با تلفن های خود درگیر هستند. یک کاربر ایرانی به طور متوسط 8 ساعت در روز را در تلفن همراه می گذراند . اکثریت قریب به اتفاق آن زمان در برنامه ها و وب سایت ها صرف می شود.

تفاوت بین یک برنامه خوب و یک برنامه بد معمولا در کیفیت تجربه کاربری آن (UX) است. یک UX خوب چیزی است که برنامه های موفق را از برنامه های ناموفق جدا می کند. امروزه، کاربران تلفن همراه از یک برنامه انتظار زیادی دارند: زمان بارگذاری سریع، سهولت استفاده و لذت در هنگام تعامل. اگر می خواهید اپلیکیشن شما موفق باشد، باید UX را نه تنها یک جنبه جزئی از طراحی، بلکه جزء ضروری استراتژی محصول در نظر بگیرید.

هنگام طراحی برای موبایل باید به نکات زیادی توجه کرد. در این مقاله، بسیاری از توصیه های کاربردی را خلاصه کردیم که می توانید در طراحی خود اعمال کنید.

ویژگی های طراحی اپلیکیشن

1) به حداقل رساندن بار شناختی در طراحی اپلیکیشن ها:

بار شناختی در اینجا به میزان قدرت مغز مورد نیاز برای استفاده از برنامه اشاره دارد. مغز انسان قدرت پردازش محدودی دارد و زمانی که یک اپلیکیشن اطلاعات بیش از حد را در یک لحظه ارائه می‌کند، ممکن است کاربر را تحت تأثیر قرار دهد و باعث شود کار را رها کند.

 2) بی نظمی در طراحی اپلیکیشن :

از بین بردن شلوغی ها یکی از توصیه های اصلی در طراحی UX موبایل  است. شلوغی یکی از بدترین دشمنان طراحی خوب است. با بهم ریختن رابط کاربری خود، کاربران را با اطلاعات بیش از حد پر می کنید: هر دکمه، تصویر و نمادی که  اضافه میشود صفحه نمایش را پیچیده تر می کند.

3)بارگیری وظایف  :

به دنبال هر چیزی در طراحی باشید که به تلاش کاربر نیاز دارد (این ممکن است وارد کردن داده ها، تصمیم گیری و… باشد) و به دنبال جایگزین باشید. به عنوان مثال، در برخی موارد می‌توانید به جای اینکه از کاربر بخواهید تایپ بیشتری کند، از داده‌های وارد شده قبلی مجدداً استفاده کنید یا از اطلاعات موجود برای تنظیم پیش‌فرض هوشمند استفاده کنید.

4) وظایف را به تکه های کوچک تقسیم کنید  :

اگر یک کار شامل تعداد زیادی از مراحل و اقدامات مورد نیاز از سمت کاربر است، بهتر است این کارها را به تعدادی زیرکار تقسیم کنید. این اصل در طراحی موبایل بسیار مهم است زیرا نمی خواهید در یک زمان پیچیدگی زیادی برای کاربر ایجاد کنید. یک مثال خوب، جریان پرداخت گام به گام در یک برنامه تجارت الکترونیکی است، که در آن طراح یک کار پرداخت پیچیده را به قطعات کوچک تقسیم می کند، که هر یک نیاز به اقدام کاربر دارد.

5) استفاده از صفحه نمایش آشنا در اپلیکیشن ها:

صفحه نمایش های آشنا صفحه هایی هستند که کاربران در بسیاری از اپلیکیشن ها می بینند. صفحه‌هایی مانند «شروع به کار»، «چیزهای جدید» و «نتایج جستجو» که به استانداردهای واقعی برای برنامه‌های تلفن همراه تبدیل میشوند. آنها نیازی به توضیح اضافی ندارند زیرا کاربران قبلاً با آنها آشنا هستند. این به کاربران اجازه می دهد تا از تجربه قبلی برای تعامل با برنامه استفاده کنند، بدون منحنی یادگیری.

6) به حداقل رساندن ورودی کاربر  در طراحی انواع اپلیکیشن ها :  

تایپ کردن روی صفحه نمایش کوچک موبایل راحت ترین تجربه نیست. در واقع، اغلب مستعد خطا است. و رایج ترین مورد ورودی کاربر پر کردن فرم است.

برخی از ویژگی های یک فرم ایده آل در طراحی اپلیکیشن عبارت است از : 

1- یک فرم خوب نباید زیاد طولانی باشد تا جایی که ممکن است از سوالات بی جا پرهیز کنید

2- استفاده از تکنیک ماسک ورودی  (feild masking) به طوری که برای پر کردن هر فیلد به صورت پیش فرض خود آن فیلد پر شود مانند وارد کردن شماره تلفن همراه و..

3- از ویژگی های هوشمند برای تکمیل فرم استفاده کنید همان طور که میدانید پر کردن فیلد آدرس مشکل ترین و پر دردسر ترین بخش یک فیلد است بهتر است از نقشه گوگل برای مشخص کردن آدرس استفاده کنید.

4- صفحه کلید را متناسب با نوع پرسش های فیلد سفارشی سازی کنید به گونه ای که مثلا برای پر کردن شماره تماس صفحه کلید فقط به صورت شماره باز شود.

7) پیش بینی نیازهای کاربران  :

فعالانه به دنبال مراحلی در سفر کاربر باشید که در آن کاربران ممکن است به کمک نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، خواندن بخش بارکد محصولات که در آن کاربران باید اطلاعات خاصی را ارائه دهند.

8) استفاده از وزن بصری برای انتقال اهمیت :

مهمترین عنصر روی صفحه باید بیشترین وزن بصری را داشته باشد. اضافه کردن وزن بیشتر به یک عنصر با وزن، اندازه و رنگ فونت امکان پذیر است.

طراحی پیاده‌سازی اپلیکیشن اختصاصی چه فایده‌ ای برای کسب‌ و‌ کار شما دارد ؟

اپلیکیشن به طور بالقوه به شما امکان برقراری ارتباط عمیق تر و بهتر با کاربرانتان می‌دهد. کسب‌و‌کار های که متناسب با حوزه فعالیت خود دست به طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن می‌زنند می‌توانند نرخ ورود مشتریان را افزایش داده و نرخ وفاداری را نیز ارتقا بدهند.  ما خواسته شما را کاملاً درک خواهیم کرد، تحقیق بازاری را انجام می‌دهیم و یک اپلیکیشن اختصاصی متناسب با کسب‌و‌کارتان ایجاد می‌کنیم که مسائل منحصر به فرد شما را حل ‌کند. از جمله مزیت های داشتن اپلیکیشن اختصاصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تسهیل و سهلت ارتباط با مشتری
 2. امکان ایجاد باشگاه مشتریان
 3. باعث بهبود و ترویج وفاداری در مشتریان
 4. موجب برندینگ بهتر کسب‌و‌کار شما می‌شود
 5. بهبود خدمات شما به مشتریانتان

نکته حائز اهمیت این است که آیا واقعا کسب‌و‌کار شما نیاز به اپلیکیشن دارد یا خیر؛ چه بسا بسیارند کسانی که بدون تحلیل دست به پیاده‌سازی اپلیکیشن می‌زنند و به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند. در این زمینه حتما با متخصصان و مشاوران ما صحبت بکنید.

طراحی و ساخت اپلیکیشن

نمونه کار های طراحی اپلیکیشن ما

چرا طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن خود را به آرتاکد ArtaCode بسپاریم

مجموعه‌ی آرتاکد با تجربه‌ی که در زمینه پیاده‌سازی اپلیکیشن و  ساخت وب‌ سایت برای کسب‌وکار های مختلفی دارد، به خوبی در ایده شما کند و کاو می‌نمایید و متناسب با حوزه فعالیت شما می‌تواند اپلیکیشن مناسب شما را پیاده سازی کند. اگر کار خود را به آرتاکد بسپارید امکانات اپلیکیشن شما شامل امکانات زیر خواهد بود :

 1. مدیریت ساده پنل کاربری
 2. تجربه کاربری خوب
 3. مزیت رقابتی بهتر و امکان پیاده سازی نمایان تر در اپلیکیشن شما
 4. امکان توسعه دائمی اپلیکیشن
 5. طراحی رابط کاربری اختصاصی
 6. تضمین امنیت اپلیکیشن
 7. سرعت بسیار بالا
 8. سرعت بسیار بالا
 9. مطابق قوانین گوگل
 10. مبتنی بر بروز ترین تکنولوژی

چرا آرتاکد

طراحی اپلیکیشن سازگار با نیاز های کسب‌ و‌ کار شما

پیش از شروع هر کاری ما به دنبال تحلیل بنیادین و تکنیکال کسب‌ و‌ کار شما و کاربرانتان هستیم تا بتوانیم با نیاز کاربرانتان بهترین اپلیکیشن را پیاده سازی کنیم.

طراحی اپلیکیشن با امنیت و سرعت بالا

تیم برنامه‌نویسی آرتاکد با تحلیل دقیق و باگ های احتمالی و جلوگیری از کد های رایج از نفوذ های رایج جلوگیری می‌کند. در حین پیاده سازی نیز بهینه‌سازی اپلیکیشن را مد نظر قرار داده و سعی بر افزایش سرعت اپلیکیشن شما خواهد داشت.

مزیت رقابت بیشتر با سایر اپلیکیشن ها

ما در طراحی اپلیکیشن امکان استفاده از راه حل های نوآورانه را متناسب با نیازهای شما فراهم می‌کنیم. در نتیجه، راه حل های ارائه شده با بهینه سازی بالا مزیت رقابتی بیشتر را برای کسب‌و‌کارتان فراهم می‌کنند

طراحی اپلیکیشن با توسعه آسان تر

یکی از نکات مهم در طراحی اپلیکیشن این است کهدر صورت نیاز بتوان به راحتی تغییرات لازم را در اپلیکیشن ایجاد و متناسب سازی با شرایط را اعمال کرد. اپلیکیشن های پیاده‌سازی شده توسط تیم ما امکان تغییرت سریع و آسان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

طراحی اپلیکیشن با به روز ترین تکنولوژی ها

با علم بر جدیدترین تکنولوژی های بازار و متناسب با حوزه فعالیت شما بهترین اپلیکیشن را طراحی و پیاده‌سازی می‌کنیم تا از بازار رقابتی با رقبایتان جدا نمانید.

رقابت با دیگران

از جمله مهم ترین ویژگی های که باید بدان توجه کرد متصل بودن وب‌ سایت و اپلیکیشن و دیگر سیستم های شما است که ما با توجهبه این موضوع دست به پیاده سازی اپلیکیشنتان می‌زنیم. 

مشاوره رایگان و اختصاصی

شماره تماس

08138254765

قیمت طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن

شرکت برنامه‌نویسی آرتاکد ArtaCode با تکیه بر دانش فنی و عملی خود اقدام به طراحی اپلیکیشن در پلتفرم های اندروید و ios می‌کند. مجموعه‌ی ما در زمینه های مختلف ایجاد اپلیکیشن فعالیت‌های بسیاری داشته و آماده پذیرش هرنوع پروژه طراحی اپلیکیشن اندروید و ios می‌باشد. شما با اطمینان خاطر می توانید پروژه طراحی اپلیکیشن موبایل خود را به مجموعه ما بسپارید.

در باب قیمت طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن، قیمت ها کاملا بستگی به میزان پیچیدگی اپلیکیشن و کسب‌و‌کار شما دارد. بسیاری از موارد هستند که روی قیمت نهایی کار تاثیر خواهد گذاشت. حال برای اطلاع از نرخ تعرفه های بروز ساخت و طراحی اپلیکیشن های دلخواه خود کافی با شماره ای که در ادامه مطلب قرار دارد تماس بگیرید:

راه های ارتباطی با شرکت ما ( آرتاکد ) :

شماره تماس جهت مشاوره رایگان از خدمات : 08138254765

نشانی وب سایت جهت مشاهده تمامی نمونه کار ها : https://artacode.net

لینک مطالب مرتبط :

 

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

طراحی سایت وردپرس 

افزونه وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

ساخت ربات تلگرام

دفتر ما در همدان

ارتباط با ما