09391079393

طراحی UI UX

در این مقاله قصد داریم شما را با ابتدا طراحی UI UX آشنا کنیم و سپس به چگونگی سفارش یک طراحی و دیزاین حرفه ای برای انواع وب سایت های اختصاصی و وردپرسی بپردازیم با ما همراه باشید.

UI چیست

 UI در واقع مخفف عبارت User Interface Design به معنای طراحی رابط کاربری است این موضوع بیشتر به جنبه گرافیکی وب‌ سایت یا اپلیکیشن میپردازد و با طراحی و جنبه های زیبای شناسانه و احساسات کاربران بیشتر سر و کار دارد. اینکه ظاهر هر بخش به چه صورت باشد تا جلوه‌ی مناسبی به وب‌ سایت دهد را بخش UI مشخص می‌کند. از جمله مثال های که برای Ui می‌توان زد عبارت است از :

  1. ظاهر وب‌ سایت چگونه باشد؟
  2. ظاهر منو ها به چه صورت باشد؟
  3. از چه عکس ها و فاکتور‌های برای وب‌ سایت استفاده شود؟
  4. رنگ دکمه ها به چه صورت باشد؟

و… جزئیات بیشتری که شما عزیران باید به صورت سلیقه ای و کاملا خلقانه آن ها را پیاده سازی کنید.

UI چیست
UX چیست

UX چیست

Ux مخفف عبارت User Experience Design به معنای طراحی تجربه کاربری است. در واقع Ux به طور کامل به این موضوع می‌پردازد که کاربر حین ورود به وب‌ سایت یا اپلیکیشن چه تجربه ای را پشت سر می‌گذارد و چه سفری را طی می‌کند. به طور کله به جوانب تعامل کاربر با سایت و اپلیکیشن می‌پردازد.

البته Ux به این موضوع نیز می‌پردازد که چگونه کاربر را به سمت اهداف مشخص یا صفحه خاصی در سایت هدایت بکنیم. و کاربران چگونه وب‌ سایت را دنبال خواهند کرد و در واقع بعد دوم تجربه‌ی کاربری به مدیریت و هدایت کاربر از لحظه‌ی ورود به سایت تا لحظه‌ی خرید محصول (یا هر هدف دیگر) اشاره می‌کند. از جمله مثال های که برای Ux می‌توان زد عبارت است از :

  1. چیدمان عناصر در صفحه چگونه باشد ؟
  2. چیدمان صفحات سایت به چه صورت باشد ؟
  3. سفر مشتری به چه صورت باشد؟
  4. کدام عناصر در صفحات با توجه به اهداف وب‌ سایت در اولویت هستند؟
  5. و…

تفاوت طراحی UI UX در چیست؟

تفاوت UI UX چیست

هرچند که UI UX هر دو در راستای بهبود وب‌ سایت یا اپلیکیشن در طراحی متمرکز هستند ولی تفاوت های بارزی در حوزه کاری خود دارند. اگر بخواهیم به طور ساده توضیح بدهیم در UI جنبه های گرافیکی کار مد نظر قرار خواهد گرفت و در Ux تجربه کاری، کاربران در وب‌ سایت و اپلیکیشن مطرح می‌شود. در UI زیبایی کار مد نظر قرار می‌گیرد و در Ux این موضوع مطرح می‌شود که کاربر در کوتاه ترین زمان و به راحتی به خواسته دلخواه خود برسد.

ضعیف بودن هر یک از موارد UI UX می‌تواند به تنهایی موجب خارج شدن و به نتیجه نرسیدن جذب کاربر شود. بنابراین هر دو موضوع از اهمیت بالای برخوردار است.

پس با این تفاسیر به شما پیشنهاد میکنیم که برای اطمینان خاطر از طراحی UI UX خود این کار را به ما یعنی شرکت طراحی وب سایت و اپلیکیشن آرتاکد بسپارید تضمین ما کیفیت کار شماست.

سفارش طراحی ui/ux به صورت اختصاصی برای وب سایت:

سفارش طراحی ui/ux با آرتاکد

سفارش یک پروژه مهم طراحی UI/UX  و پرکاربرد در صنعت فناوری است. با سفارش طراحی UI/UX، می توانید از نظر ظاهری و عملکردی محصول دیجیتال خود بهبود ببخشید.

بسته به نیازهای کاربران و نوع محصول، صفحه نمایش هایی با طرح های برجسته و ظاهری زیبا و همچنین بهره وری بالا طراحی می شود.

برای سفارش طراحی UI/UX، نیاز است ابتدا به یک تیم یا شرکت حرفه ای در این زمینه مراجعه یا تماس بگیرید.

سپس در این تماس، شما باید جزئیات پروژه خود را توضیح دهید تا بهترین راهکارهای ممکن برای طراحی محصول دیجیتال شما ارائه شود.

پس از ارائه یک طرح اولیه، شما می توانید طرح ها را بررسی کرده و از هر نوع تغییراتی که لازم است بهره بگیرید.

نتیجه سفارش طراحی UI/UX یک محصول دیجیتال یا یک سایت حرفه ای و زیباست که برای کاربران خود تجربه آسان و مفیدی فراهم می کند.

هدف از طراحی UI/UX این است که کاربران احساس رضایت کامل از استفاده از محصول دیجیتالی و وب سایتی که شما طراحی کرده اید، داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس حاصل کنید.

08138254765

لیست نمونه کارهای ما:

جهت مشاهده ی نمونه های ما به بخش نمونه کارها در صفحه ی اصلی آرتاکد مراجعه کنید.

حال به سراغ توضیحات بیشتری از تفاوت ui/ux میرویم:

یک تشبیه وجود دارد که میخواهم از آن برای توصیف بخش‌ های مختلف یک محصول (دیجیتال) استفاده کنم:

اگر محصولی را مانند بدن انسان تصور کنید، استخوان ها کدی را نشان می دهند که به آن ساختار می دهد. اندام ها طراحی UX را نشان می دهند: اندازه گیری و بهینه سازی در برابر ورودی برای پشتیبانی از عملکردهای زندگی. و طراحی UI نمایانگر لوازم آرایشی بدن است. ارائه آن، حواس و واکنش های آن.

اما اگر هنوز متوجه نشدید نگران نباشید! شما تنها نیستید!

همانطور که راهول ورشنی، یکی از خالقان Foster.fm می گوید:

«تجربه کاربر (UX) و رابط کاربری (UI) برخی از گیج‌کننده‌ ترین و نادرست‌ ترین اصطلاحات در حوزه ما هستند. یک UI بدون UX مانند یک نقاش است که بدون فکر روی بوم نقاشی می زند.

 در حالی که UX بدون رابط کاربری مانند قاب یک مجسمه است که هیچ کاغذی روی آن وجود ندارد. یک تجربه محصول عالی با UX و سپس UI شروع می شود. هر دو برای موفقیت محصول ضروری هستند.”

اگر فضایی برای یک قیاس بیشتر دارید، داین میلر رابطه بین UX و طراحی UI را به خوبی خلاصه می کند:

«UI زین، رکاب و افسار است. UX احساسی است که شما می توانید اسب سواری کنید.”

(دین میلر، یک توسعه دهنده وب است) 

درک این نکته مهم است که UX و UI دست به دست هم می دهند. شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید. با این حال، برای اینکه یک طراح UX باشید، 

نیازی به داشتن مهارت‌های طراحی رابط کاربری ندارید، و برعکس، UX و UI نقش‌ های جداگانه‌ای را با فرآیندها و وظایف جداگانه تشکیل می‌دهند!

 

تفاوت اصلی که باید در نظر داشت این است: طراحی UX تماماً در مورد احساس کلی تجربه است، در حالی که طراحی UI تماماً در مورد نحوه ظاهر و عملکرد رابط های محصول است.

یک طراح UX کل سفر کاربر را برای حل یک مشکل خاص در نظر می گیرد. چه قدم هایی برمی دارند؟ چه وظایفی را باید انجام دهند؟ تجربه چقدر ساده است؟

بیشتر کار آنها بر روی یافتن نوع مشکلات و نقاط دردناکی که کاربران با آنها روبرو می شوند و چگونه یک محصول خاص ممکن است آنها را حل کند متمرکز است. 

آنها تحقیقات گسترده ای در مورد کاربر انجام خواهند داد تا بفهمند کاربران هدف چه کسانی هستند و چه نیازهایی در رابطه با یک محصول خاص دارند.

 سپس با در نظر گرفتن مواردی مانند معماری اطلاعات، نقشه سفر کاربر را در یک محصول ترسیم می کنند. چگونه محتوا در یک محصول سازماندهی و برچسب گذاری می شود.

 چه نوع ویژگی هایی ممکن است کاربر به آن نیاز داشته باشد. در نهایت، آنها قاب‌های سیمی ایجاد می‌کنند که طرح‌های اولیه محصول را مشخص می‌کند.

 

با ترسیم اسکلت محصول، طراح رابط کاربری وارد عمل می شود تا آن را زنده کند. طراح رابط کاربری تمام جنبه‌های بصری سفر کاربر، از جمله تمام صفحه‌ها و نقاط لمسی که کاربر ممکن است با آن‌ها مواجه شود را در نظر می‌گیرد.

 به ضربه زدن روی یک دکمه، اسکرول کردن صفحه به پایین یا کشیدن انگشت در گالری تصاویر فکر کنید.

 

در حالی که طراح UX سفر را ترسیم می کند، طراح رابط کاربری بر روی تمام جزئیاتی که این سفر را ممکن می کند تمرکز می کند. 

این بدان معنا نیست که طراحی UI تماماً در مورد ظاهر است. طراحان رابط کاربری تأثیر زیادی بر در دسترس بودن یا نبودن یک محصول دارند. آنها سؤالاتی مانند “چگونه می توان از ترکیب رنگ های مختلف برای ایجاد کنتراست و افزایش خوانایی استفاده کرد؟” یا “چه جفت رنگی کوررنگی را برطرف می کند؟” می توانید با تماس گرفتن با شماره زیر درباره چگونگی طراحی UI برای دسترسی بیشتر در وب سایت ها مشاوره رایگان کسب کنید : 

امیدواریم اکنون متوجه شوید که طراحی UX و UI واقعاً دو چیز بسیار متفاوت هستند. نظر شما چیست ؟

 خلاصه تفاوت ui/ux در چند خط :

 ux همه چیز در مورد شناسایی و حل مشکلات کاربر است. طراحی UI همه چیز در مورد ایجاد رابط های بصری، زیبایی شناختی و تعاملی است.

طراحی UX معمولاً در فرآیند توسعه محصول اولین و پس از آن UI قرار می گیرد. طراح UX، استخوان‌های خالی سفر کاربر را ترسیم می‌کند. سپس طراح UI آن را با عناصر بصری و تعاملی پر می کند.

UX می تواند برای هر نوع محصول، خدمات یا تجربه اعمال شود. UI مختص محصولات و تجربیات دیجیتال است.

اگر هنوز سوالی در این زمینه در ذهنتان است با شماره زیر تماس حاصل کنید

08138254765

یک UI خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

همانطور که گفته شد UI از اهمیت بالای برخوردار است و عدم جذاب بودن آن می‌تواند موجب خارج شدن کاربر بدون به ثمر رسیدن سفر مشتری شود. از جمله ویژگی های یک رابط کاربری خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

1) زیبای و گرافیک متناسب با حوزه کاری شما

2) کاربر پذیری و کاربرد پذیری رابط کاربری

3) روانشناسی رنگ در طراحی رابط کاربری

4) سادگی و توجه به مکاتب طراحی

5) انعطاف پذیری و…

یک UX خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

همانطور که گفته شد UX از اهمیت بالای برخوردار است و عدم کاربردی بودن آن می‌تواند موجب خارج شدن کاربر بدون به ثمر رسیدن سفر مشتری شود. از جمله ویژگی های یک UX خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

1) سهولت در سفر مشتری

2) سادگی و توجه به ضروریات کاربران شما

3) قابل فهم و درک بودن طراحی

4) کاربرد مداری طراحی

5) توانایی برقراری تعامل بالا با کاربران منحصر بفرد شما و…

مراحل کار طراحی UI UX :

1) درک کردن : درک نیازمندی ها در زمینه ی کاری

2) پژوهش : تحلیل رقبا و تحقیق درباره ی تمامی تمایلات کاربری

3) جمع آوری ایده ها : جمع آوری ایده ها و کشیدن طرح های اولیه و وایرفرام ها ارزیابی و باز طراحی

4) طراحی : طراحی تصاویر (ایده ها ) ساختن پروتو تایپ و دستورالعمل های مربوط به رابط و تجربه ی کاربری

5) پیاده سازی : کار آمدن بودن و ساختن تجربه

6) ارزیابی کردن : انجام تست و آزمایش کاربرد پذیری و ایجاد گزارشات رسیدگی ها در مراحل کاری و….

چرا طراحی UI UX خود را به شرکت برنامه‌ نویسی

آرتاکد بسپاریم؟

شرکت برنامه‌ نویسی آرتاکد | ArtaCode با تجربه چندین ساله خود در حوزه طراحی و پیاده سازی وب‌ سایت های متنوع؛ توانایی تحلیل و شناخت بازار و کسب‌ و‌ کار شما را دارد. ما به خوبی می‌دانیم برای وب‌ سایت و برند شما چه نوع و چه سبک طراحی مناسب است. از جمله ویژگی های طراحی UI UX شرکت آرتاکد می توانیم  به موارد زیر اشاره کنیم :

1) بکارگیری اصول برندینگ

2) پشتوانه فکری قدرتمند

3) رصد رقبا و مخاطبان هدف

4) آشنا به انواع سبک های طراحی

طراحی سایت آرتاکد

تعرفه و زمان پروژه های طراحی UI UX برای شرکت برنامه‌نویسی آرتاکد

ArtaCode :

تعرفه پروژه های Ui Ux به موارد زیادی وابسته است که در زیر به برخی از موارد اشاره شده است:

1) تعداد صفحات مورد نیاز برای طراحی

2) سبک طراحی شما

3) پیاده سازی کردن یا نکردن محتوا شما در قالب

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعرفه ها می‌توانید با شماره ی زیر با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید. در باب زمان انجام پروژه های طراحی Ui UX نیز کاملا بستگی به پیچیدگی کار شما دارد که ممکن است کار شما از یک هفته تا چند هفته به طول بیانجامد.

پل های ارتباطی با شرکت ارتاکد :

شماره ی تماس : 08138254765
 

نشانی وب سایت : artacode.net

آدرس اینستاگرام ما : arta.code

لینک مقالات مرتبط طراحی UI/UX:

افزونه وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

طراحی قالب وردپرس

ساخت و طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن PWA چیست ؟

طراحی پلاگین وردپرس 

شرکت ما در شهر همدان

ارتباط با ما