081-38254765

مقالات طراحی سایت

8 فلسفه مهم وردپرس

8 فلسفه مهم وردپرس

در این مقاله به بررسی 8 فلسفه مهم وب سایت های وردپرس و چگونگی طراحی سایت وردپرس میپردازیم با ما همراه باشید :

معرفی 8 فلسفه ساخت سایت با وردپرس چیست ؟

8 فلسفه ساخت سایت های وردپرس

این 8 فسلفه در وب سایت wordpress.org به صورت 8 قانون وجود برای وردپرس مطرح میشود این 8 قانون عبارت اند از :

 فلسفه بیرون جعبه وردپرس :

نرم افزار عالی باید با تنظیمات و تنظیمات کمی کار کند. وردپرس طوری طراحی شده است که شما را در کمتر از پنج دقیقه راه اندازی و کاملاً کاربردی کند. برای استفاده از عملکرد استاندارد وردپرس نباید جنگید.

ما ( کمپانی وردپرس) سخت کار می کنیم تا مطمئن شویم که هر نسخه با این فلسفه مطابقت دارد. ما تا حد امکان جزئیات فنی کمتری را در طول فرآیند راه‌اندازی و همچنین ارائه توضیحات کامل در مورد هر چیزی که می‌خواهیم درخواست می‌کنیم.

طراحی برای اکثریت :

بسیاری از کاربران نهایی وردپرس ذهنی غیر فنی دارند. آن‌ها نمی‌دانند AJAX چیست و برایشان مهم نیست که از کدام نسخه PHP استفاده می‌کنند. کاربر عادی وردپرس به سادگی می خواهد بتواند بدون مشکل یا وقفه بنویسد. اینها کاربرانی هستند که ما نرم‌افزار را برای آنها طراحی می‌کنیم، زیرا در نهایت آن‌ها هستند که بیشترین زمان را برای استفاده از آن برای چیزی که برای آن ساخته شده است صرف می‌کنند.

 فلسفه تصمیم ها، نه گزینه ها در وردپرس:

هنگام تصمیم گیری اینها کاربرانی هستند که ما ابتدا در نظر می گیریم. یک مثال عالی از این توجه، گزینه های نرم افزاری است. هر بار که به کاربر گزینه ای می دهید، از او می خواهید که تصمیم بگیرد.

 زمانی که کاربر به این گزینه اهمیتی نمی دهد یا آن را درک نمی کند، در نهایت منجر به ناامیدی می شود. به عنوان توسعه دهندگان، گاهی اوقات احساس می کنیم که ارائه گزینه برای همه چیز موارد خوبی هستند، شما هرگز نمی توانید انتخاب های زیادی داشته باشید، درست است؟

در نهایت این انتخاب‌ها به گزینه‌های فنی تبدیل می‌شوند، انتخاب‌هایی که کاربر نهایی معمولی هیچ علاقه‌ای به آن ندارد.

 فلسفه پاک، ناب و متوسط در وردپرس :

هسته وردپرس همیشه مجموعه ای از ویژگی های اساسی را ارائه می دهد. این به گونه ای طراحی شده است که لاغر و سریع باشد و همیشه همینطور خواهد ماند. 

دائماً از ما می پرسند “ویژگی X چه زمانی ساخته می شود” یا “چرا افزونه X در هسته ادغام نشده است”. قاعده کلی این است که هسته باید ویژگی هایی را ارائه دهد که 80٪ یا بیشتر از کاربران نهایی واقعاً از آنها استقبال کرده و از آنها استفاده می کنند. 

اگر نسخه بعدی وردپرس دارای ویژگی باشد که اکثر کاربران فوراً می خواهند آن را خاموش کنند یا فکر می کنند هرگز از آن استفاده نخواهند کرد، ما آن را منفجر کرده ایم. اگر به اصل 80 درصد پایبند باشیم، این هرگز نباید اتفاق بیفتد.

ما قادر به انجام این کار هستیم زیرا یک سیستم تم و پلاگین بسیار توانا و یک جامعه توسعه دهندگان فوق العاده داریم. افراد مختلف نیازهای متفاوتی دارند و داشتن تعداد زیادی افزونه و تم های با کیفیت وردپرس به کاربران این امکان را می دهد که نصب خود را مطابق با سلیقه خود سفارشی کنند. این باید به همه کاربران اجازه دهد تا 20٪ باقیمانده را پیدا کنند و همه ویژگی های وردپرس را به مواردی تبدیل کنند که قدردانی می کنند و استفاده می کنند.

 تلاش برای سادگی :

ما هرگز با سادگی تمام نمی کنیم. ما می خواهیم با هر نسخه استفاده از وردپرس را آسان تر کنیم. کمپانی ما سابقه خوبی در این زمینه داریم، اگر ما را باور ندارید، کافی است نگاهی به چند نسخه قدیمی وردپرس بیندازید!

در نسخه‌ های گذشته ما گام‌های اساسی برای بهبود سهولت استفاده و در نهایت ساده‌تر کردن درک همه چیز برداشته‌ایم. یکی از مثال های عالی این به روز رسانی های نرم افزار اصلی است. به روز رسانی قبلاً یک کار دستی دردناک بود که برای بسیاری از کاربران ما بسیار دشوار بود.

ما تصمیم گرفتیم روی این تمرکز کنیم و آن را با یک کلیک ساده کردیم. اکنون هر کسی با نصب افزونه وردپرس می‌تواند با یک کلیک هم هسته وردپرس و هم افزونه‌ها و تم‌ها را ارتقا دهد.

ما دوست داریم خودمان را به چالش بکشیم و کارها را به روش هایی که برای تجربه کلی کاربر وردپرس مثبت است، ساده کنیم. استفاده از هر نسخه وردپرس باید راحت تر و لذت بخش تر از نسخه قبلی باشد. 

 ضرب الاجل ها خودسرانه نیستند:

ضرب‌الاجل‌ها خودسرانه نیستند، بلکه قولی هستند که به خود و کاربرانمان می‌دهیم و به ما کمک می‌کند امکانات بی‌پایانی چیزهایی را که می‌تواند بخشی از هر نسخه باشد مهار کنیم. 

ما آرزوی انتشار سه نسخه اصلی در سال را داریم، زیرا از طریق آزمون و خطا دریافتیم که تعادل خوبی بین دریافت چیزهای جالب در هر نسخه است و نه آنقدر که در نهایت بیشتر از آنچه اضافه می کنیم شکسته شویم.

مهلت‌های خوب تقریباً همیشه باعث می‌شوند چیزی را از یک نسخه کوتاه کنید. این چیز بدی نیست، این کاری است که آنها باید انجام دهند.

مسیر تاخیر در انتشار برای آن یک ویژگی دیگر، سوراخ خرگوش است. ما بیش از یک سال این کار را یک بار انجام دادیم و برای هیچ کس خوشایند نبود.

هرچه انتشارهای مکرر و منظم تر باشد، اهمیت کمتری برای هر ویژگی خاص در این نسخه وجود دارد. اگر به این یکی نرسد، فقط چند ماه مانده به بعدی

زمانی که نسخه‌ها غیرقابل پیش‌بینی می‌شوند یا کم و بین‌المللی می‌شوند، فشار بیشتری برای تلاش و فشرده کردن آن یک چیز دیگر وجود دارد، زیرا زمان زیادی تا نسخه بعدی باقی خواهد ماند. تاخیر باعث تاخیر می شود.

 فلسفه اقلیت آوازی در وردپرس :

یک قانون کلی خوب در فرهنگ اینترنتی وجود دارد به نام قانون 1٪. این بیان می‌کند که «تعداد افرادی که محتوا را در اینترنت ایجاد می‌کنند، تقریباً ۱٪ (یا کمتر) از افرادی را که واقعاً آن محتوا را مشاهده می‌کنند، نشان می‌دهد».

بنابراین، در حالی که ما بسیار مهم می دانیم که به کسانی که بازخورد ارسال می کنند و نظرات خود را در انجمن ها بیان می کنند گوش دهیم و به آنها پاسخ دهیم، آنها تنها بخش کوچکی از کاربران نهایی ما را نشان می دهند. 

هنگام تصمیم‌گیری در مورد چگونگی پیشبرد نسخه‌های آینده وردپرس، ما به دنبال جذب بیشتر کاربرانی هستیم که چندان آنلاین نیستند. ما این کار را از طریق ملاقات و صحبت با کاربران در WordCamps در سراسر جهان انجام می دهیم، این به ما تعادل بهتری در درک می دهد و در نهایت به ما امکان می دهد برای همه افرادی که به جلو حرکت می کنند تصمیمات بهتری بگیریم.

 منشور حقوق ما :

وردپرس تحت مجوز عمومی عمومی (GPLv2 یا جدیدتر) مجوز دارد که چهار آزادی اصلی را ارائه می دهد، این را به عنوان “منشور حقوق” وردپرس در نظر بگیرید:

  • آزادی اجرای برنامه برای هر هدفی.
  •  مطالعه نحوه عملکرد برنامه و تغییر آن برای انجام آن چیزی که می خواهید.
  • آزادی توزیع مجدد و توزیع کپی از نسخه های اصلاح شده خود به دیگران.

بخشی از این الزامات مجوز شامل مجوز دادن به آثار مشتق شده یا چیزهایی است که توابع اصلی وردپرس (مانند تم ها، افزونه ها و غیره) را تحت GPL به هم پیوند می دهند، در نتیجه آزادی استفاده را برای این کارها نیز منتقل می کنند.

بدیهی است که کسانی هستند که سعی می کنند با دور زدن این ایده آل ها، آزادی کاربران خود را با تلاش برای یافتن حفره ها یا به نوعی دور زدن هدف مجوز وردپرس، که تضمین آزادی استفاده است، محدود کنند. ما معتقدیم که جامعه به عنوان یک کل به کسانی که به جای تلاش برای اجتناب از آنها بر حمایت از این آزادی های مجوز تمرکز می کنند، پاداش می دهد.

جامعه وردپرس باید تاکید کند که آزادی های موجود در GPL به ارائه نرم افزار با کیفیت بالا کمک می کند.

طراحی سایت وردپرس با آرتاکد :

طراحی انواع وب سایت ها چه به صورت اختصاصی چه با cms ها مانند وردپرس نیاز به تجربه کافی و نمونه کار های موفق  دارد.

شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی آرتاکد با بیش از 10 سال سابقه طراحی انواع سایت های وردپرسی در زمینه های وب سایت : وب سایت های شرکتی _ فروشگاهی _ پزشکی _ صرافی _ و همچنین سئو سایت های وردپرسی فعالیت دارد

برای طراحی یک سایت حرفه ای همین حالا با مشاوران آرتاکد تماس حاصل کنید :

09391079393

لینک مقالات مرتبط :

8 ابزار مهم مدیریت وب برای مشاغل کوچک

انتخاب شرکت طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

طراحی سایت شرکتی

سفارش طراحی قالب اختصاصی وردپرس 

 طراحی پلاگین وردپرس 

طراحی سایت چیست ؟

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *